افزایش تصادفات فوتی در شهرستان های لاهیجان، تالش و رودبار/ ۱۰۹ نفر در گیلان جان باختند

به گزارش سوما؛ سرهنگ امیر طالبی مجموع تصادفات در این مدت را ۲۹ هزار و ۱۲۵ مورد عنوان کرد و افزود: در همه بخش‌ها اعم از تصادفات جرحی، خسارتی و مجموع تصادفات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش گزارش شده‌است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان در جلسه شورای راهبردی ترافیک استان گفت: از ابتدای سال جاری تا امروز “۲۳ بهمن” ۱۰۹ نفر در تصادفات درون شهری جانشان را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک درصد افزایش یافت.

 

سرهنگ امیر طالبی مجموع تصادفات در این مدت را ۲۹ هزار و ۱۲۵ مورد عنوان کرد و افزود: در همه بخش‌ها اعم از تصادفات جرحی، خسارتی و مجموع تصادفات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش گزارش شده‌است.

وی اظهار کرد: ۶۲ نفر از فوت‌شدگان تصادفات درون شهری در استان طی این مدت عابران پیاده بودند ضمن اینکه از مجموع فوتی‌ها، ۱۰۰ نفر در بیمارستان جانشان را از دست دادند که نبود امکانات پزشکی و بیمارستانی در شهرستان های حوزه تصادفات از دلایل این امر است.

سرهنگ طالبی با بیان اینکه در این مدت شهرستان‌های لاهیجان، تالش و رودبار در مجموع ۴۰ نفر از فوتی‌ها را به خود اختصاص داده‌اند، عنوان کرد: در این مدت ۱۷ نفر در لاهیجان، ۱۲ نفر در تالش و ۱۱ نفر در رودبار در تصادفات درون شهری فوت کردند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش تصادفات فوتی در شهرستان های لاهیجان، تالش و رودبار، متاسفانه در موضوع رفع نقاط حادثه خیز اقدام قابل توجهی انجام نشده‌است.

وی در ادامه با تشریح مشکلات و چالش‌های ترافیکی گیلان عنوان کرد: عدم خط‌کشی مسیرهای اصلی شهرستان‌ها، عدم تکمیل آزاد راه رشت – قزوین در محدوده شهرستان رودبار، فقدان دوربین های ثبت تخلفات رانندگی در کلانشهر رشت و سایر شهرستان‌ها، فقدان تجهیزات هوشمند الکترونیکی در شهرهای استان، فقدان کمربندی در رشت و تالش از جمله این چالش‌ها است.

سرهنگ طالبی بیان کرد: حوزه خدمات ترافیکی پلیس راهور در استان گیلان مشتمل بر ۵۲ شهر است که از نظر اولویت و اهمیت نگاه ترافیکی، همه این شهرها مهم بوده چرا که بروز تصادف و مرگ هر انسان یک فاجعه است.

ورود خودرو در گیلان ۲۹ درصد افزایش یافت

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: از ابتدای سال جاری تا ۲۲ بهمن امسال، ۱۸ میلیون و ۹۰ هزار و ۲۴۰ وسیله نقلیه وارد استان شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۹ درصد افزایش ورودی وسایل نقلیه گزارش شده‌است.

غلامعلی نیک‌فهم اظهار کرد: در این مدت ۱۸ میلیون و ۱۴۴ هزار و ۷۵۰ وسیله نقلیه از گیلان خارج شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۳۰ درصد افزایش خروجی ثبت شده است.

وی خاطر نشان کرد: از اول آذر تا ۲۲ بهمن نیز حدود سه میلیون و ۴۸۱ هزار و ۲۴۳ خودرو وارد گیلان شده و سه میلیون و ۴۳۸ هزار و ۸۶ خودرو خارج شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک درصد افزایش ورودی گزارش شده‌است./گیل خبر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=10916

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: