استفاده از پرسنل و تجهیزات شهرداری برای تبلیغات ممنوع است

به گزارش سوما؛ رئیس شورای شهر انزلی با اشاره به ممنوعیت استفاده از پرسنل و تجهیزات شهرداری برای تبلیغات انتخاباتی گفت: شهردار مکلف است این موضوع را به صورت بخشنامه ابلاغ کند.

هادی حیدری غروب یکشنبه در نود و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر بندرانزلی با تبریک فرارسیدن یوم الله ۲۲ بهمن اظهار کرد: استفاده از نیروهای انسانی و امکانات شهرداری به نفع یا علیه هر کاندیدای انتخابات ممنوع است و شهردار انزلی مکلف است با ابلاغ بخشنامه‌ای به پرسنل زیر مجموعه خود این موضوع را متذکر شود. وی با تاکید بر همکاری شهرداری در برگزاری هرچه باشکوه‌تر انتخابات در پیش رو، تصریح کرد: بر اساس ماده ۱۱ قانون انتخابات، شهرداری‌ها موظف به کمک و همکاری در برگزاری انتخابات هستند اما نباید شائبه‌ای مبنی بر جانبداری از هر کدام از نامزدهای انتخابات در پیش رو و از سوی شهرداری یا نیروهای تحت امر آن پیش آید.

حیدری با دعوت از همه شهروندان برای حضور در راهپیمایی دشمن شکن یوم الله ۲۲ بهمن، اظهار کرد: با توجه به هجمه‌های رسانه‌ای گسترده دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در کمرنگ جلوه دادن مشارکت مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن از عموم شهروندان دعوت می‌شود با حضور پرشور خود همچون سابق مشت محکمی بر دهان شیطان بزرگ و ایادی آن بزنند. وی به در پیش رو بودن یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره و تاکید کرد: شهروندان بندرانزلی همچون دوره‌های پیشین انتخابات، باردیگر توطئه‌های دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی را خنثی کرده و ثابت می‌کنند که هیچ چیزی نمی‌تواند از عزم آنان برای مشارکت حداکثری در انتخابات کم کند.

رئیس شورای اسلامی شهر انزلی در ادامه گفت: متأسفانه گاهی اقداماتی در شهر انزلی صورت می‌گیرد که باعث می‌شود عملکرد مدیریت شهری زیر سوال رود.

حیدری ادامه داد: پروژه پارک شهید دوربین با وجود افتتاح هنوز به نیمه راه نرسیده بود و شهرداری می‌توانست پس از تکمیل این پروژه اقدام به افتتاح آن کرده و در عوض، نواقص پروژه پارک اختر کاویان را برطرف کند. وی تصریح کرد: شهرداری می‌توانست با همت مضاعف در تکمیل ایستگاه آتش نشانی غازیان، آن را به نام سردار قاسم سلیمانی نامگذاری و در دهه فجر افتتاح می‌کردند.

حیدری اضافه کرد: تمام انتقادها و پیشنهادات اعضای شورای اسلامی شهر بر اساس قانون بوده و چون شوراها منتخب مردم است مکلفیم مطابق قانون رفتار کرده و از حق مردمی که به ما اعتماد کرده اند دفاع کنیم. وی ادامه داد: باید در شورای شهر خردورزی در دستور کار همه اعضای شورا باشد و از عوام زدگی و فرصت طلبی دوری و شفافیت در همه امور مد نظر قرار گیرد.

فعالیت‌های شهرداری بر اساس مصوبات شورا است؛ در ادامه این جلسه شعبان جعفری عضو شورای اسلامی شهر انزلی با اشاره به اینکه تمام فعالیت‌های انجام شده در سطح شهر از سوی شهرداری با مصوبه شورای شهر است، گفت: آسفالت معابری که از سوی شهرداری انجام می‌شود از وظایف ذاتی این نهاد است و هیچ نماینده و یا نامزد انتخاباتی در این فعالیت دخالت نداشته و کلیه پروژه‌های شهرداری از شورای شهر مصوبه دریافت می‌کند و بودجه آن نیز از عوارض دریافتی از مردم پرداخت می‌شود و به نام کسی نیست. وی با اشاره به اینکه بر اساس ماده ۱۱ قانون انتخابات، شهرداری‌ها موظف به کمک هستند، افزود: پیشنهاد می‌شود در بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری بندرانزلی با رعایت همه موارد اعم از حقوق و پاداش و عیدی پرسنل، ردیف بودجه‌ای برای کمک به برگزاری انتخابات مصوب شود تا این گونه کمک‌ها به صورت ادواری و روتین انجام شده و نیاز به مصوبه جدید در صحن علنی شورا نداشته باشد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11477

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: