ولی جهانی خبر داد؛

از افتتاح هتل‌ها و اقامتگاه‌های بوم‌گردی تا شرکت در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته

به گزارش سوما؛ جهانی، با اشاره به ایجاد موزه رشتی دوزی و ثبت ملی رشتی دوزی به‌نام رشت، اظهار کرد: ایجاد موزه صنایع دستی، یکی دیگر از الزمات است که در همین راستا با مدیریت شهرداری رشت توافقاتی صورت گرفته تا ساختمان مریضخانه بلدیه یا همان استانداری سابق به عنوان موزه صنایع دستی تغییر کاربری یابد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه ۲۰۰ برنامه در دهه فجر برکزار خواهد شد، گفت: نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران و صنایع وابسته از تاریخ ۱۸ الی ۲۱ بهمن ماه با محوریت گردشگری تاریخی، بناهای تاریخی، اقامتگاه‌های سنتی، گردشگری کشاورزی، تورهای ارزان قیمت، تور گردشگری میرازکوچک خان جنگلی که شامل تخفیف ۲۰ درصدی در با هتل‌ها گیلان، شهر خلاق خوراک رشت برگزار می‌شود.

ولی جهانی با بیان این مطلب که ۷۳ پروژه در ایام دهه فجر به بهره برداری می‌رسد، گفت: طی تفاهم نامه‌ی که با اداره کل کمیته امداد استان گیلان منقعد شده تاکنون ۴۰ خانه مسافر با دریافت تسهیلات تجهیز شدند که با بهره برداری این خانه مسافر‌ها بالغ بر ۱۵۰۰ اتاق به اقامتگاه‌های گردشگری استان اضافه خواهد شد. وی همچنین افزود: از سال ۸۵ بسته‌های سرمایه‌گذاری مشخص شده بود، موانع آن برطرف شده و اماده ارائه به سرمایه گذاران است.

جهانی با اشاره به هتل‌ها و اقامتگاه‌های بوم‌گردی که در این ایام به بهره‌برداری می‌رسند، اظهار کرد: ۲ هتل با برآورد سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیارد ریال، یک بوتیک هتل با حجم سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد ریال در محله پیرسرای رشت، بهره‌برداری از ۱۴ اقامتگاه بوم گردی با حجم سرمایه گذاری ۵۱۰ میلیارد ریال، یک اقامتگاه بوم گردی با رویکرد کشاورزی در روستای پیش حصار فومن، بهره برداری از چهار سفره خانه سنتی با حجم سرمایه گذاری ۱۵۳ میلیارد ریال و یک واحد پذیرایی بین راهی با حجم سرمایه گذاری ۸۵ میلیارد ریال از جمله این پروژه‌های گردشگری است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان گیلان با اشاره به پیشنهاد ثبت جهانی شدن شهر رشت به عنوان شهر صنایع دستی یونسکو گفت: توافقاتی با شهرداری رشت انجام شده تا در برخی از میادین رشت مثل میدان گیل المان صنایع دستی نصب شود و نیز در تاریخ ۱۰ اسفند میزبان مسئولین کشوری برای ثبت جهانی شهر لنگرود، شهر ابریشم ایران خواهیم بود.

وی در پایان از برپایی نمایشگاه‌های صنایع دستی در شهرستان های گیلان خبر داد و اظهار کرد: نمایشگاه صنایع دستی در موزه رشتی دوزی واقع در عمارت کلاه فرنگی دایر می‌شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=10839

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: