ازدواج در گیلان کاهشی و طلاق افزایشی شده است

سومانیوز؛ رئیس کل دادگستری گیلان عنوان کرد: مسئولان فرهنگی گیلان باید در راستای تحکیم فرهنگ خانواده و تشویق جوانان به ازدواج، راهکارهای جدی و جدیدی بیندیشند زیرا متاسفانه استان با رشد میزان طلاق و کاهش ازدواج مواجه است.

رییس کل دادگستری استان گیلان با گرامیداشت هفته قوه قضائیه و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و شهید آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران شهیدش اظهار داشت: از خطه گیلان علما و بزرگان زیادی همچون آیت الله ربانی املشی، آیت الله محمدی گیلانی و آیت الله بهجت برخاستند که بر روان و روح پاکشان درود و سلام می‌فرستیم.

وی با تاکید بر ارتباط گسترده مدیران قضایی استان با ائمه جمعه تصریح کرد: امامان جمعه همواره در متن جامعه بوده و دغدغه‌مند مشکلات و نیازهای مردم هستند و لذا ارتباط مستمر قضات و مسئولان قضایی و دستگاه‌های تابعه با ائمه جمعه یکی از اولویت‌های دستگاه قضایی است.

رئیس شورای قضایی استان برخی از خلاهای قانونی را از عوامل تاخیر در پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی استان دانست و گفت: همین تأخیر در افتتاح و تکمیل طرح‌ها، هزینه زیادی بر دولت تحمیل کرده و نارضایتی مردم را نیز به دنبال خواهد داشت.

وی در ادامه افزود: در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال که در دادگستری کل استان و با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌شود، کوتاهی‌های مسئولان که منجر به خسارت به بیت المال می‌شود بررسی شده و برای برخی مدیران، پرونده قضایی تشکیل می‌شود.

این مقام ارشد قضایی خاطرنشان کرد: تاکنون صدها پرونده‌های قضایی مربوط به ادارات استان و ترک فعل مدیران اجرایی، تشکیل و برای برخی از آنان حکم انفصال از خدمت صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه مدیران استان باید احساس مسئولیت نموده و نسبت به ماموریتی که به آنان سپرده می‌شود است ایفای وظیفه نمایند، ابراز داشت: تمام مسئولان باید مدبرانه و مطابق مقررات قانونی عمل کرده و در صورت ترک فعل، پاسخگو باشند.

صادقی نیارکی ازدیاد آسیب‌های اجتماعی را از معضلات استان گیلان برشمرد و گفت: کاهش ازدواج و رشد طلاق در استان قابل توجه بوده و باید مسئولان فرهنگی در راستای تحکیم فرهنگ خانواده و تشویق جوانان به ازدواج، راهکارهای جدی بیندیشند.

وی همچنین خشونت رفتاری، کلامی و مشروبات الکلی را از دیگر آسیب‌های استان عنوان نمود و از ائمه جمعه خواست تا در خطبه‌های نماز جمعه در حوزه خانواده نصایح و ارشادات سازنده‌ای ایراد کنند.

به گزارش خبرنگار ما، نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جمعه استان گیلان با حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی، رئیس کل دادگستری استان گیلان برگزار شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11815

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: