مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان عنوان کرد:

ارتقاء سواد رسانه‌ای به‌طور جدی دنبال شود / نقش‌آفرینی مجدانه رسانه‌ها در بیان خدمات دولت

به گزارش سوما؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان با تأکید بر اینکه ارتقاء سواد رسانه‌ای باید به‌طور جدی دنبال شود ، خواستار نقش‌آفرینی مجدانه رسانه‌ها در بیان خدمات دولت شد.

امیرحسین طاهری در دیدار اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان فعالیت های فرهنگی و رسانه ای خود را مورد اشاره قرار داد و گفت: از دیرباز، با رسانه آشنا بوده و از اهمیت آن به ویژه در مقطع زمانی کنونی، آگاه هستم.وی با تأکید بر اینکه باید اهمیت رسانه به تمام سطوح مدیریتی و عمومی جامعه یادآور شود، به موضوع پالایش جامعه رسانه‌ای استان که توسط یکی از حاضران در این جلسه مطرح شد، اشاره و خاطرنشان کرد: معتقدم رسانه ها برای اثرگذاری، باید از آگاهی های این حوزه، برخوردار باشند و این امر، جزو ضروریات است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان  ادامه داد: لازمست برنامه های خانه مطبوعات برای ارتقاء سواد رسانه ای، متمرکز در مرکز استان نباشد و این برنامه ها، به تناسب، در تمامی شهرستان ها اجرا شود. وی شورای فرهنگ عمومی استان را یکی از ظرفیت های ممتازی عنوان کرد که می توان با بهره مندی از آن، اهمیت رسانه را متذکر شد و گفت: با طرح درخواست از مقام عالی دولت در گیلان، از ظرفیت شورای اداری استان نیز به منظور آگاهی بخشی از اهمیت رسانه ، استفاده می کنیم.

طاهری همچنین آمادگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در انجام حمایت های قانونی از تجهیز مرکز آموزش در خانه مطبوعات استان را بیان کرد. وی همچنین به رسانه ها تأکید کرد که چنانچه ضعفی در روابط عمومی دستگاه های اجرایی در اطلاع رسانی دستآوردهای دولت که کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران است، مشاهده می کنند؛ با اطلاع رسانی از خدمات انجام شده، این کاستی را جبران کنند.

در ابتدای این دیدار نیز؛ کنشگری بهنگام مجموعه ارشاد در حمایت از خبرنگاران، تبیین اهمیت نقش رسانه در شورای فرهنگ عمومی استان و شهرستان ها، ارتقاء سواد رسانه ای در جامعه به ویژه سطوح مدیریتی استان، بهره مندی اهالی رسانه از تسهیلات بیمه ای و بیمه تأمین اجتماعی پایگاه های خبری و تجهیز خانه مطبوعات استان برای راه اندازی مرکز مطالعات و آموزش رسانه از موضوعاتی بود که توسط مدیرعامل، رئیس هیأت مدیره و دیگر اعضای هیأت مدیره خانه مطبوعات گیلان بیان شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13330

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: