مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان:

اربعین امسال به حدود ۱۸۰ هزار زائر خدمات درمانی ارایه می شود

سومانیوز؛ مراسم با شکوه اربعین و حرکت انبوه و بی نظیر زائران به سوی بارگاه امام الشهداء حضرت ابا عبدالله الحسین "ع" که این حرکت حماسی از سال ۱۳۹۱ در مقیاس جهانی شکل گرفت، جمعیت هلال احمر استان گیلان پیشتر در قالب کاروان های مناطق دیگر کشور در این حماسه حضور و مشارکت داشتند.

به گزارش گروه رسانه ای ایران – گرا؛ مهندس هادی سلیمی امروز سه شنبه ۱۹ تیر ماه در دیدار با اعضای گروه رسانه ای ایران – گرا عنوان کرد: از سال ۱۴۰۲ جمعیت هلال احمر گیلان برای اولین بار یک پایگاه خدمت رسانی حوزه بهداشت و درمان در شهر نجف در مکانی نورانی در یک پایگاه خوب پایه گذاری کرد.

به اظهار وی در مدت بیست روز در ایام اربعین سال گذشته بیش از ۵۰ هزار نفر از زائران از خدمات هلال احمر گیلان بهره مند شدند.

سلیمی بیان کرد: تنها درمانگاه ایرانی، درمانگاه هلال احمر گیلان در نزدیک حرم مولای متقیان حضرت علی بن ابیطالب “ع” بود و امسال هم به یاری حق در ظل توجهات امام عصر “عج” مصمم هستیم تا سه درمانگاه در نجف اشرف بنا کنیم و مجوز لازم را از تهران دریافت کرده ایم.

وی گفت: برای این حرکت جاودانه و مردمی اعتقاد داریم، علاوه بر خدمت و متناسب با اعتقادات ما به فرمایش امام علی, این نوع خدمت به زائران عین عبادت هم هست و به مدت بیست روز پزشکان و کادر درمان داوطلب گیلان تلاش فراوانی خواهند کرد.

این مدیر مردمی و خدمت رسان اظهار کرد: الحمدالله حضور من در استان گیلان همیشه درس و خاطرات شیرین و ایام غرور آفرینی است، چرا که همه پای کار هستند و عاشقانه خدمت و کمک به همنوع دارند و جالب تر آنکه گیلانی های عزیز از خوزستان یا شیراز با نام گیلان و برای خدمت به زائان ورودی اثر گذار دارندو این حرکت ها مایه فخر و مباهات است.

مدیرعامل هلال احمر گیلان یادآور شد: به لطف خداوند بزرگ تعامل خوبی با دولت عراق صورت گرفته و به نظرمی رسد امسال ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار نفر از زائران استان گیلان و دیگر استان ها و کشورها تحت پوشش خدمات مختلف درمانی سه پایگاه یا مراکز درمانی استان گیلان قرار گیرند.

وی با اشاره با جایگاه و تجربیات بسیار ارزشمند جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران این مطلب را نیز متذکر شد: جمعیت هلال احمر ایران عضو هیات حکام جمعیت صلیب سرخ جهانی است و به خاطر تجربیات گرانسنگ اش کشورها و صلیب سرخ از این تجربیات و دانش گروهی جمعیت هلال احمر کشورمان استفاده می کند./

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11853

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: