رئیس شورای اسلامی شهر رشت:

اجرای طرح نورپردازی رشت با مشارکت شهروندان / افزایش اعتبار سیما، منظر شهرداری رشت در بودجه ۱۴۰۳

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: پیشنهاد می کنم سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت طرحی را به منظور نورپردازی مغازه ها، منازل و ادارات شهر رشت با هدف بهبود وضعیت نورپردازی شهر تهیه و به جامعه هدف اطلاع رسانی کند .
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت، محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت در دیدار با مدیر عامل سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهرداری رشت با اشاره به اینکه در ماه های پایانی سال به سر می بریم اظهار کرد: همه ساله در روزهای پایانی سال و ایام نوروز گردشگران فراوانی به رشت مسافرت می کنند و امیدوارم با تمهیدات و برنامه هایی که سازمان سیما و منظر در دست اجرا دارد ، به لحاظ منظر عمومی فضایی در خور و مناسب به منظور پذیرایی از شهروندان و گردشگران در نوروز ۱۴۰۳ مهیا شود.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه شهر رشت در بخش سیما و منظر نیازمند اجرای کارهای فراوانی است افزود: در کنار اجرای پروژه های جدید باید به ترمیم و نگهداری سیما و منظر شهری نیز توجه داشته باشیم و در حال حاضر از استانداردها فاصله داریم و بسیاری شهرهای دارای آب و هوای خشک که میزان بارندگی انها نسبت به رشت تفاوت های فراوانی دارد، از فضای سبز مناسب تری برخوردار هستند. وی به بودجه ۱۴۰۳ شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: انتظار داریم این سازمان با تعریف برنامه ها و پروژه های مورد نیاز، شورا را برای افزایش ردیف بودجه مربوط به سازمان سیما و منظر شهرداری رشت مجاب کند و البته مشکلات متفاوتی که در این حوزه وجود دارد مربوط به مدیریت فعلی نیست و سالهاست که در حوزه سیما و منظر و فضای سبز، نیازمند برنامه ریزی های بهتری هستیم.
کارگرنیا به وضعیت نورپردازی و تاثیر آن در منظر شهری اشاره کرد و گفت: نورپردازی تاثیر فراوانی در بهبود سیما و منظر شهری دارد و طی سفری که اخیرا به کشور روسیه و شهر مسکو داشتیم از جمله ویژگیهای این شهر وجود بناهای تاریخی، میادین، معابر و اماکن با نور‌ردازیهای بسیار زیبا بود که جلوه ویژه ای به شهر بخشیده بود و معتقدم شهر رشت نیز با داشتن ظرفیتهای بسیار زیاد با مشارکت و همراهی مردم می تواند نمایی به مراتب زیباتر پیدا کند.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به مشارکت دادن شهروندان در بهبود سیما و منظر شهری افزود: پیشنهادی کنم سازمان سیما و منظر طرحی را به منظور نورپردازی مغازه ها، منازل و ادارات شهر تهیه کند و این طرح به جامعه هدف اطلاع رسانی شود و در قبال همکاری آنان در این باره هدایای تشویقی از جمله کاهش عوارض و … ارائه گردد. وی با قدردانی از برنامه های پیشنهادی سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهرداری رشت بیان کرد: حتی اگر ۴۰ درصد از شهروندان در این باره با سازمان سیما و منظر مشارکت کنند یقینا بهبود مناسبی در شهر ایجاد می شود.
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=14509

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: