فرماندار رشت در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان:

اجرای طرح «نماد» از گسترش آسیب‌های اجتماعی در مدارس جلوگیری می‌کند

فرماندار رشت با اشاره به لزوم اجرای طرح نماد(نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان) در مدارس، گفت: با توجه به گسترش علم و تکنولوژی و سهولت ارتباطات با اجرای طرح نماد در مدارس می‌توانیم از گسترش آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کنیم.

مهندس کیا عاشوری، فرماندار رشت در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان رشت که در فرمانداری برگزار شد، با بیان اینکه نهم دی محصول بصیرت و هوشیاری مردم بود، اظهار کرد: در برهه‌ای که تشخیص به‌هنگام بین حق و باطل برای مردم سخت شده بود، با بصیرت آنها در نهم دی ماه آتش فتنه خاموش و حماسه‌ای دیگر در تاریخ انقلاب خلق شد.

فرماندار رشت با اشاره به فرارسیدن ۱۳ دی‌ماه سالروز شهادت حاج قاسم، افزود: حاج قاسم اسطوره مقاومت و از افتخارات ما در نظام بین‌الملل هستند که باید سیره و منش ایشان بیش از پیش برای نسل نوجوان امروز به‌عنوان آینده‌سازان انقلاب بازگو شود زیرا زندگی ایشان می‌تواند برای نسل جوان سرمشق باشد.

مهندس عاشوری با اشاره به در پیش بودن ولادت حضرت زهرا(س) و روز مادر گفت: باید سبک زندگی فاطمی در مدارس ترویج شود، سیره و منش حضرت زهرا(س) برای نسل جوان الگوست. وی با اشاره به لزوم اجرای طرح نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان) در مدارس بیان کرد: ابتدا خانواده و سپس مدرسه نقش مهمی را تربیت نوجوانان دارد، با توجه به گسترش علم و تکنولوژی و سهلوت ارتباطات با اجرای طرح نماد در مدارس می‌توانیم از گسترش آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کنیم.

فرماندار رشت با تأکید بر اینکه باید برای نوجوانان برنامه ریزی داشته باشیم، تصریح کرد: سرعت گسترش ناهنجاری‌ها در بین نوجوانان افزایش یافته باید سریع با اقدامات پیشگیرانه مانع گسترش آسیب‌های اجتماعی شویم و طرح نماد باید با مشارکت دستگاه‌های مختلف شامل آموزش و پرورش، بهداشت، بهزیستی، کمیته امداد، نیروی انتظامی و دادگستری اجرایی شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=14258

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: