رئیس شورای شهر رشت در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره ملی فیلم کوتاه رشت؛

اجرای جشنواره کشوری فیلم کوتاه با موضوع رشت / تاثیرگذاری هنر در زندگی بشر / خبرنگاران امانتداران مجموعه مدیریت شهری رشت

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: فیلم و تئاتر بسیار تاثیرگذار است و شاید یک فیلم یک دقیقه ای معادل یک سخنرانی یک ساعته تاثیرگذاری داشته باشد و ان شاا... با تداوم همکاری دیگر دستگاه ها بتوانیم چنین جشنواره هایی را با موضوع رشت در سطح کشور اجرایی کنیم.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت، محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت در مراسم رونمایی از پوستر دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه رشت در ساختمان جلسات شورا با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای ایران اسلامی بالاخص شهدای حادثه تروریستی کرمان اظهار کرد: جشنواره ملی فیلم کوتاه رشت رویداد بزرگی است که در سال گذشته با استقبال خوبی از سوی هنرمندان مواجه شد.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه برگزاری این جشنواره جزو اقدامات خوب در شهر اولین ها است افزود: امیدواریم چنین جشنواره هایی تداوم داشته باشد و شاهد ارتقای برگزاری این جشنواره ها باشیم. وی به برگزاری نخستین دوره این جشنواره در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال گذشته تجربه برگزاری نخستین مرحله از این جشنواره را در مجموعه مدیریت شهری رشت داشتیم و بسیاری از مباحث و چالش های زندگی شهری در آن به نمایش گذاشته شد.
کارگرنیا با تاکید به اینکه برخی از چالش های زندگی شهری به دلیل عدم آگاهی شهروند نسبت به حقوق شهروندی رقم می خورد افزود: برخی از آثاری که در جشنواره سال گذشته از سوی هنرمندان این حوزه از سراسر کشور به این جشنواره ارسال شده بود مورد بازبینی قرار گرفت و نتایج خوبی از آن در راستای بهبود زندگی شهری به دست آمد.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه هنر می تواند بالاترین تاثیرگذاری را در ابعاد مختلف زندگی بشر ایفا کند بیان کرد: فیلم و تئاتر بسیار تاثیرگذار است و شاید یک فیلم یک دقیقه ای معادل یک سخنرانی یک ساعته تاثیرگذاری داشته باشد و ما به دنبال ارتقای این مهم هستیم و ان شاا… با تداوم همکاری دیگر دستگاه ها بالاخص صدا و سیمای گیلان که الحق و والانصاف پس از حضور مدیریت جدید همکاری های بسیار خوبی با مجموعه مدیریت شهری رشت دارد، بتوانیم چنین جشنواره هایی را با موضوع رشت در سطح کشور اجرایی کنیم.

کارگرنیا با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این جشنواره گفت: همچنین از حضور اصحاب رسانه در رونمایی از پوستر دومین جشنواره فیلم کوتاه رشت که همواره همگام و امانتدار مجموعه مدیریت شهری رشت هستند تقدیر و تشکر می کنم.

سید حسین رضویان در مراسم رونمایی از پوستر و آغاز به کار دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه رشت که در گفت: سال ۹۳، فیلم ”در دنیای تو ساعت چند است؟”، توسط صفی یزدانیان با نگاه ویژه به شهر رشت ساخته شد که مختصات جغرافیایی و فرهنگی این شهر را در سطح ایران و حتی فراتر از آن مطرح نمود. در این فیلم به برخی از محلات قدیمی، خاطرات و علاقه مندی های مردم رشت پرداخته شد و ویترین این شهر به پیشانی کشور سوق داده و جذابیتهای رشت را در مقابل دیدگان تماشاچیان گذاشت.

رییس کمیسیون توسعه پایدار افزود: قابل توجه است که این فیلم در سال ۱۳۹۳ بالای ۷۰۰ میلیون تومان در گیشه فروش کرد و این درآمد غیر از فروشی بود که در شبکه پخش خانگی بدست آمده و یا مخاطبی است که بصورت غیر رسمی به تماشا پرداخته است و این نشان می‌دهد پرداخت هنری در قلب رشت چقدر می‌تواند جذاب و شتاب دهنده اقتصاد باشد.
رضویان در ادامه صحبت‌هایش گفت: در گذشته در بسیاری از فیلم های فارسی مخاطب با لوکیشن همذات پنداری می‌کرد چون خود را در آن موقعیت و جغرافیا می دید و اساسا می‌دانست سناریو در کجای زندگی و شهر آن در جریان است اما امروز این خلا در فیلمسازی احساس شده و پرداخت درست به رشت با پیشینه کم نظیر و جامعه ممتازش می تواند این کاستی را جبران کند.
رییس کمیسیون توسعه پایدار در بخش دیگری از صحبتهایش گفت: با اماکنی روبرو هستیم که چه برای شهروندان و چه برای ایرانیان که طی۶ دهه گذشته از اقصی نقاط میهن به اینجا آمده اند منشا خاطرات بسیار است. درخواست من از هنرمندانی که در چنین رویدادی مشارکت دارند این است که بیش از نمایش نقصان و پرداخت به مشکلات این، با سرلوحه قرار دادن نگاه انسان محور به تعامل انسان و شهر پرداخته و زیبایی های رشت را منعکس نمایند چرا که زیبایی های خاص این شهر مغناطیسی است که جمعیت های پیرامون را به خود جذب می نماید و این آورده ای است که می‌تواند برای شهر ما ارزش افزوده ایجاد کند.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=14636

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: