رییس کل دادگستری استان گیلان:

اجرای احکام مربوط به حوزه زمین و زمین خواری باید توسط دستگاه های متولی سریعا عملی شودتا بازدارندگی لازم را در جامعه ایجاد کند

به گزارش روابط عمومی دادگستری گیلان، نشست شورای حفظ حقوق بیت المال به ریاست حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان گیلان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به ارزش بالای زمین در استان گیلان و اسناد مشاعی زمین ها که فاقد ارزش مالکیتی است گفت: همین مورد از عوامل اختلافات ملکی فراوان در گیلان است و باید در کمیسیون رفع تداخلات با سرعت و دقت و به معنای واقعی حل و فصل شود .

وی با بیان اینکه شورای حفظ حقوق بیت المال ابزاری برای جلوگیری از تضییع حقوق عامه است اظهار داشت: اجرای احکام مربوط به حوزه زمین و زمین خواری باید توسط دستگاه های متولی سریعا عملی شودتا بازدارندگی لازم را در جامعه ایجاد کند.

رئیس شورای قضایی استان با تاکید بر اجرای قانون حد نگار تصریح کرد: چگونگی پیشرفت در اجرای قانون حد نگار تا رسیدن به وضعیت مطلوب باید همواره در دستور کار جلسات حفظ بیت المال قرار گیرد.

وی سامانه ماهواره ای پنجره واحد را که هزینه بالایی برای آن در کشور انجام شده است بسیار کاربردی و استفاده از آن را ضروری دانست و اذعان داشت: این سامانه هرگونه تغییرات سرزمینی را در راستای محافظت از اراضی ملی و جنگل به ما گزارش می دهد و متاسفانه در استان گیلان استفاده چندانی از آن نشده است.

این مقام ارشد قضایی در ادامه خاطر نشان کرد: بهره نگرفتن از این سامانه موجب تضییع حقوق عامه است و لذا دستگاه قضایی با جدیت مقدمات استفاده از آن را دنبال خواهد کرد.

وی در پایان با تاکید بر اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ اظهار داشت: ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی باید سریعا قلع و قمع شده تا دست تعرض سودجویان از اراضی کشاورزی کوتاه گردد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13784

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: