امام جمعه رشت:

اتحادیه اروپا نتیجه اقدامات خود در مقابله با ایران را خواهد دید

به گزارش سوما؛ امام جمعه رشت با اشاره به آخرین اقدام اتحادیه اروپا در تلاش برای تروریستی معرفی کردن سپاه پاسداران، گفت: این در حالی است که اتحادیه اروپا اخیراً میزبان فرقه منافقین بود که دستشان به خون ۱۷ هزار ایرانی آغشته است و این اتحادیه نتیجه اقدامات خود در مقابله با ایران را خواهد دید.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه امروز در مصلی امام خمینی(ره) رشت با اشاره به اینکه ماه رجب ماه پر برکتی است، اظهار کرد: روز قیامت منادی از عرش، اهل ماه رجب را صدا می‌کند و افرادی که چهره‌هایشان مانند ماه می‌درخشد از جمعیت بیرون می‌آیند و خداوند به آنها پاداش می‌دهد.

وی افزود: روزه ماه رجب ارزش زیادی دارد و در احادیث گفته شده کسانی که توان روزه‌داری ندارند حتی اگر شده یک قرص نان به نیازمند بدهند تا از برکات ماه رجب بهره ببرند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه میلاد امام باقر (ع) بنیانگذار دانشگاه اسلامی و نهضت ترویج فقه و فقاهت در این ماه واقع شده است، گفت: دانشگاه جوامع اسلامی و بسیاری از دانشگاه‌های کشورهای غیر اسلامی دنیا علم خود را مدیون امام باقر (ع) هستند.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه آمریکا دشمن شماره یک بشریت و انسانیت است، اظهار کرد: آمریکا در اغتشاشات اخیر جنگ احزاب راه انداخت و حتی کشورهای همسایه ایران را درگیر حمایت از اغتشاسات اخیر کرد.

وی با اشاره به نقش آفرینی مستقیم آمریکا در همه حوادث و توطئه ها و فتنه ها علیه ایران، افزود: در جریان اغتشاشات اخیر نیز شاهد بودیم که چگونه آمریکا می خواست ایران را وارد جنگ داخلی کند، اما بصیرت مردم دوباره شکست را برای دشمن رقم زد.

امام جمعه رشت با اشاره به تلاش استکبار جهانی برای منزوی کردن ایران در عرصه های بین المللی، بیان کرد: نظام اسلامی در سایه ولایت فقیه راه عقلانیت و پیشرفت را در پیش گرفته و هرگز تسلیم قدرت های زر و زور نمی شود و هرچقدر ما را منزوی کنید، بیشتر به سمت قدرت افزایی و توانمندی خواهیم رفت.

فلاحتی با تأکید بر اینکه دشمنان ملت ایران همواره دچار اشتباه محاسباتی می شوند، تصریح کرد:  ملت ایران پیرو ولایت هستند و نقشه های شوم آنان را در بزنگاه خنثی می کنند.

امام جمعه رشت با اشاره به آخرین اقدام اتحادیه اروپا در تلاش برای تروریستی معرفی کردن سپاه پاسداران، گفت: اتحادیه اروپا اخیراً میزبان فرقه منافقین بود که دستشان به خون ۱۷ هزار ایرانی آغشته است و این اتحادیه نتیجه اقدامات خود در مقابله با ایران را خواهد دید.

وی در ادامه به سفر دستیار ویژه رییس جمهور روسیه به ایران گفت: امیدواریم در آینده نزدیک راه آهن رشت به انزلی و آستارا آماده بهره برداری شود تا نتایج آن را در اقتصاد ایران و گیلان ببینیم./۸دی

 

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=10765

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: