ابوذر روحی مداح برتر کشور شد

در هشتمین جشنواره ملی مالک اشتر بسیج، ابوذر روحی، مداح گیلانی به عنوان مداح برتر و الگوی کشور برگزیده شد.

ابوذر روحی از ستایشگران جوان گیلانی است که با خلق اثر سلام فرمانده، فرهنگ انتظار را با سربازان دهه نودی و هشتادی در سراسر جهان ترویج داد. یکی از وظایف مداحان و ستایشگران اهل بیت(ع) موقعیت‌شناسی و حساس بودن به مسائل روز جهان و کشور است، که روحی به نحو احسن  در موقعیت‌های مختلف آثاری را تولید کرد که توانست تأثیرگذاری بسزایی به ویژه در بین جوانان نوجوانان و کودکان ایجاد کند.

علی نصیبی، مسؤول سازمان بسیج مداحان و هیئات مذهبی استان گیلان با بیان اینکه امروز سرود سلام فرمانده، رفیق شهیدم و یوم‌الانتقام در تمامی جهان شور و شعف عجیبی بین نوجوانان و کودکان دهه نودی ایجاد کرده است، اظهار کرد: در زمان دفاع مقدس، رزمندگان اسلام با مداحی حاج صادق آهنگران، شب‌های عملیات با شور و شعف ویژه‌ای آماده عملیات شهادت می‌شدند. امروز هم مداحی و سرودهای به روز حاج ابوذر روحی در خصوص دشمن‌شناسی و جنگ نرم توانسته همان شور و شعف را بین جوانان نوجوانان و کودکان ایجاد کند.

وی با اشاره به ایجاد روحیه جهاد برای نابودی رژیم منحوس صهیونیست در نوجوانان و جوانان با شنیدن سوردهای ابوذر روحی گفت: من در چندین مراسم شاهد بودم که در هنگام همخوانی سرود یوم‌الانتقام با حاج ابوذر روحی با شور و شعفی که در این جوانان ایجاد شده بود، آماده مواجهه با رژیم منحوس و کودک‌کش صهیونیست بودند.

نصیبی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تأثیرگذاری مداحان بیان کرد: به فرموده ایشان، صدای رسای مداحان و هیئات در مواجه با دشمن بسیار اثرگذار است. یکی از افسران در مقابله با جنگ نرم دشمن که نهاد خانواده را نشانه گرفته‌، مداحان هستند. هیئت دهه نودی و هشتادی‌ها یکی از کارهای بسیار خوب حاج ابوذر روحی است که خانواده‌ها را به همراه فرزندانشان در این رویداد بزرگ نقش می‌دهد و در تربیت فرهنگ شیعی بسیار مؤثر است.

به گفته مسؤول سازمان بسیج مداحان و هیئات مذهبی استان گیلان،گیلان در خصوص مداحی هیئت‌های انقلابی در کشور جزو استان‌های برتر است و ظرفیت‌های بسیار خوبی  در حوزه ستایشگری دارد و حاج ابوذر روحی، عضو هیئت اندیشه ورز بسیج مداحان استان گیلان نیز هستند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13710

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: