آیین افتتاح فاز اول مرمت پل چوبی بندر کیاشهر و پارک محله ای شیلات برگزار شد

به گزارش سوما؛ آیین افتتاح فاز اول مرمت پل چوبی بندرکیاشهر و همچنین پارک محله‌ای شیلات با حضور احمد آقایی، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان، «مرتضی عاطفی» شهردار، امام جمعه، اعضاء شورای اسلامی و جمعی از مسئولین شهری برگزار شد.
«مرتضی عاطفی»، ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین و مهمانان در مراسم افتتاح فاز اول پل چوبی بندر کیاشهر گفت: این پل در حدود ۶۰۰ متر است، که در حال حاضر ۴۰۰ متر آن بازسازی شده که شامل ایمن‌سازی حریم کناری و تامین روشنایی می‌باشد و این امر با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و پانصد هزارتومان انجام شده است و مرمت مابقی پل نیز در بهار سال آینده به همراه احداث سایت پرنده‌نگری انجام خواهد شد. 

بندر کیاشهر

وی در ادامه با اشاره به‌اینکه پل چوبی بندرکیاشهر یکی از نمادها و جاذبه‌های گردشگری این شهر بندری است، بیان کرد: با توجه به فرسودگی این پل، شهرداری با بهره‌گیری از چوب و دیگر سازه‌های همخوان با طبیعت برای جلوگیری از بهم‌خوردن سیمای اکوتوریسم منطقه اقدام به بازسازی کرده است.

در ادامه این مراسم، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با بیان اینکه پل چوبی بندرکیاشهر از جمله میراث گرانبهای دهه ۷۰ به منظور جذب گردشگر و تاثیرگذاری در اقتصاد مردم می‌باشد، گفت: پل چوبی بندرکیاشهر به همت شهردار وقت ساخته شد؛ که به دلیل بی‌توجهی مورد فرسودگی قرار گرفت و به دستور ریاست اداره کل و حمایت قوه قضایی شهرستان و بخش، به اصلاح، تعمیر و مرمت این پل اقدام شده است.

احمد آقایی، در پایان توضیح داد: توسعه گردشگری مستلزم ایجاد محیط‌های طبیعی_اجتماعی است و در این امر باید جنبه‌های فرهنگی، ارزشی و عناصر سنتی جوامع محلی مدنظر قرار گیرد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11390

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: