نماینده مردم شهرستان صومعه‌سرا:

آمادگی مجلس برای استفاده از ظرفیت دست‌اندرکاران زکات کشور

به گزارش سوما؛ نماینده مردم شهرستان صومعه‌سرا در مجلس با اشاره به اینکه هرچقدر در طرح زکات جمع شود برای کمک به محرومان اختصاص میِ‌یابد، گفت: مجلس آمادگی دارد در خلال تدوین تلفیق بودجه سال و قانون‌نویسی از ظرفیت دست‌اندرکاران زکات کشور و کمیته امداد برای تأمین معاش و اقتصاد مردم قشرهای محروم بهره بگیرد.

سید کاظم دلخوش ظهر امروز در همایش سالانه علمی، ترویجی و‌ تکریمی زکات استان گیلان در تالار مرکزی رشت با بیان اینکه در بحث انفاق و‌ صدقه در قرآن و اسلام توصیه‌های زیادی شده است، اظهار کرد: عطایای الهی نظیر همین زکات در دست حاکم شرع قرار دارد که باید در زمینه توسعه جامعه استفاده شود.

وی با بیان اینکه زکات از ویژگی‌های مهم دنیای اسلام و عطایای خداوند متعال محسوب می‌شود، گفت: باید از آیات قرآن کریم و فرمایشات بزرگان برای حل مشکلات جامعه بهره بگیریم بنابراین در مجلس تلاش کردیم هفت ماده را در مورد زکات تدوین و تنظیم کنیم.

نماینده مردم شهرستان صومعه‌سرا در مجلس با اشاره به اینکه در طرح زکات آوردیم که هرچه قدر زکات در جامعه جمع‌آوری شد را برنامه و بودجه موظف است به این حوزه یعنی کمک به محرومان اختصاص دهد، تصریح کرد: مجلس آمادگی دارد در خلال تدوین تلفیق بودجه سال و قانون‌نویسی از ظرفیت دست‌اندرکاران زکات کشور و کمیته امداد برای تأمین معاش و اقتصاد مردم قشرهای محروم بهره بگیریم.

دلخوش در پاسخ به اینکه چرا سازمان برنامه و بودجه آن ۱۰ درصد قانونی را به حوزه کمیته امداد اختصاص نداده است، گفت: این امر موضوعی است که آن را باید متولیان این حوزه از ما مجلسی‌ها بخواهند و مطالبه‌گری کنند.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با افزایش قیمت برخی از کالا‌ها افزود: انتظار داریم دولت تیم اقتصادی خود را تقویت کند تا شاهد گران شدن کالاها و نوسان نرخ ارز و‌ سکه نباشیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=10405

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: