چهارشنبه, 05 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2394

تجليل جعفر زاده، نماینده مردم رشت از خبرنگاران

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رسانه می تواند کار مسئولین و نمایندگان را نقد کند و نقش به سزایی در توسعه داشته باشد همانگونه که می دانید رسانه ها در کشورهای در حال توسعه نقش به سزایی دارند خبرنگاری شغلی است که باید عاشق آن بود.

جعفر زاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری روز خبرنگار، با گرامیداشت یاد و نام شهید صارمی اظهار داشت: رسانه می تواند کار مسئولین و نمایندگان را نقد کند و نقش به سزایی در توسعه داشته باشد همانگونه که می دانید رسانه ها در کشورهای در حال توسعه نقش به سزایی دارند خبرنگاری شغلی است که باید عاشق آن بود.

جعفر زاده گفت: در مورد برجام کم لطفی های زیادی شده است، با این کاری که ترامپ پریشان احوال انجام داده خسارت های زیادی وارد کرده است، ما نمی توانیم به آمریکا اعتماد کنیم، تنها راه ما مقاومت است، مقاومتی که هم مردم و هم مسئولین با یکدیگر هم نوا شوند و این امر برای ما فرصت ایجاد کرده است.

وی افزود: بعضی از وزارت خانه ها و دولت مردان حتی برای 6 ماه آینده هیچ برنامه ای ندارند در حالی که آمریکا از روز اول، اتاق جنگ خود را در خزانه داری دولت، برپا کرده بود ما به تازگی اتاق جنگ را به بانک مرکزی برده ایم.

نماینده رشت گفت: بنده در ابتدا مخالف حضور سالاری در گیلان بودم مطالبه ی مردم استاندار بومی بود اما این اتفاق نیفتاد، البته به حق وقتی تلاش ها و کارهای استاندار را دیدم از او راضی هستم و بر خود وظیفه می دانم با هرچه در توان دارم از ایشان حمایت کنم.

وی افزود: نگاه ما در استان باید توسعه محور باشد، با افتتاح راه آهن و بزرگراه این مهم محقق خواهد شد، بنده نوید این را می دهم در نوروز سال 98، مسافر با حمل و نقل راه آهن خواهیم داشت، اکنون مطالبه ی ما راه آهن قزوین رشت انزلی آستارا می باشد که فقط مختص ما نیست 22 کشور دیگر هم این را می خواهند.

ظشسوی ادامه داد: مطالبه ی عمومی و دغدغه ی ما افتتاح کامل آزاد راه بوده است و نباید می گذاشتیم بدین شکل ناقص افتتاح بشود با مشارکت یک بانک قرار بر این شد 8 کیلومتر دیگر آزاد حد فاصل رودبار منجیل را حل کنیم.

جعفر زاده افزود: من از رفتن نصرتی ناراحت هستم، نباید میرفت. ما می توانستیم از طریق وزارت کشور مشکل ایجاد کنیم و نگذاریم برود، رشت باید دارای شهرداری باشد که تا سمتی بالاتر پیشنهاد شد نگذارد برود نظر بنده این است از داخل بدنه شهرداری شهردار انتخاب شود تا به شرایط مسلط باشد.

وی ادامه داد: بنده از سهمی که در کمیسیون تلفیق داشتم، پروژه تراموا را برای شهر رشت در بودجه گنجاندم، اما با گذشت 6 ماه از آن خبری ندارم که چه عملیات اجرایی صورت گرفته است.

وی اذعان داشت: بنده شهادت می دهم موردی نبوده که آقای نوبخت مراجعه کنیم و ایشان برای استان گیلان کمک نکنند در خصوص رودخانه های رشت در دو نوبت بودجه تخصیص دادند که یک نوبت مبلغ آن به پیمانکاران طلبکار از شهرداری پرداخت شده است.

وی افزود: در حال حاضر 200 میلیارد تومان برای رودخانه ها بودجه اختصاص یافته است که اگر شورا نمی تواند ما نمایندگان کمک کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس تصریح کرد: تنها کاری که بنده در مورد سپیدرود انجام داده ام گرفتن کمک مالی از وزارت خانه های مختلف برای این تیم بوده و هرگز در امور فنی و غیره تیم هیچگونه دخالتی نداشته ام و این را بگویم تنها مالک باشگاه سپیدرود هواداران می باشند ولاغیر، من برای دلم به سپیدرود کمک میکنم.

جعفر زاده ایمن آبادی گفت: اگر باز هم برگردیم به انتخابات گذشته ریاست جمهوری با همان 4 کاندیدا، باز هم روحانی را انتخاب می کردم ولی به هیچکس چک سفید امضا نداده ام و اگر مشکلی باشد حتما گوش زد خواهم کرد، من به آقای روحانی انتقاد کردم ایشان باید از مردم معذرت خواهی می کرد من از تمام مردم ایران بابت اتفاقات اخیر معذرت خواهی می کنم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تا روزی که رهبری هست و ما وفاق داریم هیچ اتفاقی برای این مملکت نمی افتد ما نباید اسیر فساد سازی دشمنان شویم. یا باید منتظر حضور منافقین و سلطنت طلب ها باشیم و یا باید مقاومت کنیم./خزرآنلاین

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد سوما

طلایی

نقره ای

رو در رو

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 130 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم