دوشنبه, 06 خرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2390

گزینه های تصدی بر شهرداری رشت نزدیک به کدام چهره های سیاسی هستند؟!

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ در بین گزینه هایی که رسانه ها از آن ها به عنوان کاندیداهای محتمل تصدی بر شهرداری رشت نام برده اند بعضی ها ارتباطات نزدیک با برخی از نمایندگان رشت و یا چهره های سیاسی صاحب نفوذ در استان دارند.

جلسه امروز شورای شهر رشت بدون رونمایی از گزینه های تصدی بر شهرداری پایان یافت تا بر ابهامات انتخاب شهردار بعدی رشت افزوده شود.

اگرچه تصمیم نهایی در خصوص آن که چه کسی بر کرسی شهرداری رشت تکیه زند را یازده عضو شورا خواهند گرفت اما تاریخ انتخاب شهرداران نشان داده که شخصیت های سیاسی به خصوص نمایندگان رشت در این میان چندان هم بی تاثیر نیستند.

ارتباط شهردار با یک نماینده همچون دو روی یک سکه است. ارتباط نزدیک که از آن بتوان به عنوان فرمانبرداری یاد کرد نه تنها نمی تواند پایه های لغزان مدیریتی شهردار را محکم کند بلکه ممکن است با ایجاد حساسیت در بین شورانشینان حتی به بهای از دست رفتن صندلی مدیریتی شهردار تمام شود. استیضاح چندی پیش یکی از شهرداران تقریبا موفق رشت به بهانه ی ارتباط نزدیکش با یکی از نمایندگان شاهدی بر این ادعاست.

روی دیگر سکه اما محاسنی است که در پی ارتباط شهردار با نمایندگان رشت نهفته است. بی تردید چنین ارتباطی اگر در راستای منافع مردم باشد میتواند منجر به جذب بودجه های عمرانی و بهبود کیفیت خدمات ارائه شده گردد.

شاید در تاریخ شهر رشت هیچ شهرداری همچون نصرتی نتوانست تعامل درستی را با نمایندگان تعریف کند نصرتی نه زیاد نزدیک به نمایندگان میشد که بتوان او را مهره ی سیاسی آنان خواند و نه آنقدر از آنان دور میشد که نتواند از ظرفیت نمایندگان برای توسعه ای شهر بهره مند گردد.

در بین گزینه هایی که رسانه ها از آن ها به عنوان کاندیداهای محتمل تصدی بر شهرداری رشت نام برده اند بعضی ها ارتباطات نزدیک با برخی از نمایندگان رشت و یا چهره های سیاسی صاحب نفوذ در استان دارند. اگرچه آنچه که  در ادامه می آید همانند طرح نام این افراد به عنوان گزینه های تصدی بر شهرداری رشت تنها بر اساس گمانه زنی است و ممکن است این روابط در گذر زمان دستخوش تغییرات شده باشد.

حامد عبداللهی: عضو فعلی شورای شهر رشت | نزدیک به غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت

محمدابراهیم خلیلی: شهردار سابق رشت | نزدیک به غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت

یونس رنجکش: فرماندار فعلی مرزی آستارا | نزدیک به کیوان محمدی رییس سازمان برنامه و بودجه استان گیلان

محمد پورناصرانی: معاون فعلی معماری و شهرسازی شهرداری رشت | نزدیک به محمدعلی ثابت قدم شهردار اسبق رشت

هادی زبده شیرکوهی: شهردار فعلی منطقه 16تهران | مورد حمایت یکی از مسئولین استانداری گیلان

جمشید رسایی: رییس سابق سازمان جهاد دانشگاهی گیلان | مورد حمایت اصلاح طلبان و نزدیک به علی صوفی استاندار اسبق گیلان

محمداکبر زاده: مدیرکل فعلی بنیاد مسکن | مورد حمایت اصولگرایان و نزدیک به هاشم نیا، استاندار اسبق گیلان

همچنین از گزینه هایی همچون سیدامیرحسین علوی رییس فعلی شورای شهر رشت، علی اکبر اوسط مقدم مدیرکل فعلی تجهیز و نوسازی مدارس استان گیلان، حسن آقا جانی شهردار فعلی ماسوله به عنوان گزینه های دیگر شهرداری رشت می توان نام برد که تعلق سیاسی چندانی به احزاب و یا اشخاص ندارند./خزرآنلاین

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد سوما

طلایی

نقره ای

رو در رو

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 127 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم