دوشنبه, 06 خرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2382
افشاگری کوچکی نژاد از تخلفات صندوق حمایت از شرکت های دانش بنیان؛

3000 میلیارد تومان برای حمایت از نخبه ها اختصاص دادیم اما مسئولان این پول را در بانک گذاشته و سود آن را می گیرند!

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ متاسفانه بروکراسی اداری طولانی و نداشتن متولی در استان ها، موجب شده که منابع این صندوق خلاف قانون در مکان های دیگری هزینه شود و بخش دیگری از سرمایه های صندوق در بانک ها سپرده گذاری شود تا از سود و بهره آن استفاده گردد!

جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویلاسازی برخی مسئولان دولتی در سواحل خزر، گفت: در این خصوص به هیات رئیسه مجلس درخواستی نوشتیم و در آن عنوان کردیم که ویلا هایی که دستگاه های دولتی در ساحل خزر ساخته اند، با اشغال 60-70 درصد از فضای ساحل موجب محرومیت مردم از بهره بری از ساحل شده اند.

وی ادامه داد: این ویلاها در حالی بخش قابل توجهی از نوار ساحلی را به اشغال خود درآورده اند که مورد استفاده افراد خاصی آن هم به صورت ماهانه یک بار قرار می گیرند و متاسفانه عموم کارمندان نمیتوانند از این ویلا ها بهره مند شوند. از این ها گذشته مساله ویلا داری و هتل داری برای دولت خلاف قانون است و باید این اماکن را واگذار نماید.

کوچکی نژاد ادامه داد: ما در حال بررسی این موضوع هستیم تا ببینیم چه دستگاه هایی اقدام به ویلاسازی در نوار ساحلی کرده اند و بر اساس ماده 236 در نظر داریم گزارش جامعی از این موضوع را برای ارائه در صحن مجلس  آماده کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در خصوص تخلفات صندوق حمایت از شرکت های دانش بنیان هم نامه دیگری را برای هیات رئیسه ارسال کردم تا بتوان در راستای اجرای ماده 236 یعنی تهیه گزارش از تخلفات صندوق حمایت از شرکت های دانش بنیان، گزارشی را برای ارائه به مجلس آماده کرد. این تخلفات در حالی رخ داده است که ما از صندوق توسعه ملی به میزان 3000 میلیارد تومان به صندوق حمایت از شرکت های دانش بنیان تزریق کرده ایم  و این مبلغ می بایست برای حمایت از نخبگان و کسانی که اختراعات خاص دارند، مورد استفاده قرار گیرد.

کوچکی نژاد افزود: متاسفانه بروکراسی اداری طولانی و نداشتن متولی در استان ها، موجب شده که منابع این صندوق خلاف قانون در مکان های دیگری هزینه شود و بخش دیگری از سرمایه های صندوق در بانک ها سپرده گذاری شود تا از سود و بهره آن استفاده گردد! ما این دو نامه را آماده کرده ایم و گزارشی را طبق ماده 236 تهیه می کنیم و به صحن خواهیم برد تا در نهایت این تخلفات توسط قوه قضائیه مورد برسی قرار گیرد./خزرآنلاین

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد سوما

طلایی

نقره ای

رو در رو

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 137 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم