پنج شنبه, 27 دی 1397
شناسه خبر:2311
به قلم مسعود خادم؛

ورزش سرگردانی

  • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ با توجه به وجود جوانان مستعد در رشته‌های مختلف ورزشی در گیلان که اکثرا دارای سوابق و موفقیت‌های کشوری، قاره‌ای و جهانی هستند و با توجه به فرهنگ بالای حمایتی و علاقمندی خانواده‌ها به پرورش استعدادهای ورزشی فرزندان‌شان ولی متاسفانه تعداد جوانانی که به ورزش قهرمانی راغب باشند بسیار کم است.

و اکثر سالن‌ها و اماکن ورزشی را فاقد جوانان علاقمند به ورزش حرفه‌ای می‌بینیم و بیشتر دوست دارند وقت خود را در پارک‌ها، میادین شهر، قلیانسراها و یا با گوشی‌هایشان بگذرانند و یا شاید تنها به تماشای فوتبال و گاهی ورزش‌های دیگر بسنده ‌کنند و این در حالی است که اگر به گذشته برگردیم قهرمانان و پهلوانان زیادی بدون امکانات، خود را به رخ جهانیان کشیده‌اند. شاید بتوان عمده‌ترین دلایل عدم رغبت به فعالیت‌های ورزشی بخصوص در جوانان را عدم تخصص و علاقه و ناکارآمدی بعضی از مسئولان ورزشی در این خطّه بیان کرد که گاهی اوقات در یک تصمیم زود هنگام و شتاب زده و برخی بده بستان‌های سیاسی و انتخاباتی، انتصابی صورت می‌گیرد که عدم آگاهی، تخصص و شایستگی‌شان بیداد می‌کند و یا در جایی که زیاده خواهی برخی چهره‌هایی که تنها به سیاست و اقتصاد قانع نیستند و در تمامی حوزه‌ها از ورزش، هنر، فرهنگ و ... صاحب نظرند، باعث عدم کارآیی مناسب در ورزش ما می‌شود. البته مساله در اینجا ختم نمی‌شود و با وجود عدم توانایی در بعضی مدیریت‌ها، چاپلوسانی را می‌بینیم که به جای تلاش برای ارائه راهکار درست و منطقی به تشویق اشتباهات این افراد پرداخته، که این عمل شاید به ظاهر باعث ارتقای‌شان شود ولی مانع انجام کارهای اصولی شده که در نهایت تصمیمات سازنده‌ای نیز اخد نمی‌گردد و این قصه پرغصه ورزش ماست که به سرمایه سوزی کشورمان که همانا جوانان هستند ختم شده و با استفاده نابجا و مسائل سیاسی از چهره‌های قهرمان و مستعد تصویری شکست خورده می‌سازیم و این نه اولین بار و به طور یقین آخرین بار هم نخواهد بود.
اما آیا بهتر نیست فقط کمی دلسوزانه‌تر به ورزش کشور بخصوص جوانان نگاهی بیندازیم و افرادی را برای مدیریت ورزش انتخاب کنیم که با تجربه، توان، دانش و دلسوزی بیشتر و مفیدتر در کنار ورزش ما حضور فعال و کارا داشته باشند. چه بسا ورزشکارانی داشته‌ایم که تمام هزینه‌ها را خود پرداخت نموده‌اند ولی دریغ از کوچک ترین قدردانی...!!! ان‌شاء‌ا... با کمی دقت و دلسوزی شاهد حضور کسانی نباشیم که از سوی چهره‌های پر نفوذ و ناکارآمد و کارشناسی نشده تعرفه خواهند شد و امیدواریم کسانی در ورزش کشور قبول مسئولیت کنند که شایسته، مفید و کارا باشند تا شاهد روزهای بهتری برای ورزش گیلان با جوانان مستعد و توانایش باشیم و این امر میسر نیست جز با همدلی و آینده نگری و با استفاده از نظر اساتید خاک خورده ورزش گیلان که در کشور شناخته شده‌اند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد سوما

تبلیغ طلایی

تبلیغ نقره ای

تبلیغ برنزی

تبلیغات سوما

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 131 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم