پنج شنبه, 27 دی 1397
شناسه خبر:1648
به قلم فرانک غفاری؛

جوان و دغدغه هایش

  • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ جوانی آغاز شکفتن است، جوانی میلاد دوباره انسان است. انسان در جوانی بار تکلیف الهی را به تازگی بر دوش گرفته و خداوند بسیاری از نعمت هایش را در جوانی به انسان ارزانی می دارد.

همانطور که می دانید جوانی طولانی ترین دوره عمر بشریست، در این دوره جوان دست به سازندگی کشور می زند. در این دوره به دلیل شور، شعف و استعدادهای درونی اش دست به اختراعات می زند. جوان سرمایه ملی هر کشور است، جوان همیشه در زندگی اش به دنبال الگویی می گردد که حقیقتاً بهترین الگو انتخاب الگوی اهل بیت است.

جوان همیشه در دو راهی رشد و انحراف قرار دارد اما همیشه در پی یافتن سوالات و نیاز هایش است. جوان اگر پاسخ صحیحی با توجه به الگویی که انتخاب کرده بدهد، در نتیجه راه رشد را در پیش می گیرد ولی اگر پاسخ های منفی پیدا کند راه انحراف را انتخاب خواهد کرد. او باید به فکر راه حلی مطمئن برای دغدغه های خویش باشد، جوان باید درد های خود را بشناسد که به دنبال درمان بگردد.

جوان همیشه به دنبال استقلال و معیشت مناسب است. به واقع بزرگترین دغدغه جوان اشتغال است و در پی آن زندگی مشترک و تشکیل خانواده می دهد. همچنین فرهنگ اسلامی جوانان را در جایگاه ارزشمند قرار خواهد داد و به او هویت دینی اهدا می کند. جوان همیشه به دنبال علم است، او بعضی اوقات دانشگاه را هدف می بیند و بعضی اوقات وسیله! حضرت رسول (ص) می فرمایند: خداوند بر وجود جوان عبادت پیشه بر ملایک می نازد و مباهات می کند.

((سالروز ولادت با سعادت علی اکبر و روز جوان به همشهریان عزیز و تمامی جوانان مبارک))

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد سوما

تبلیغ طلایی

تبلیغ نقره ای

تبلیغ برنزی

تبلیغات سوما

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 141 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم