یکشنبه, 05 اسفند 1397

نوار کناری

شناسه خبر:2444
در مراسم اختتامیه دومین جشنواره انتخاب مردمی شان برتر سوماسرا اعلام شد:

انتخاب فروشگاه موبایل گب به عنوان نشان برتر سوماسرا توسط مردم در سال 97

 • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ مراسم اختتامیه دومین جشنواره نشان برتر سوماسرا برای دومین سال متوالی به همت موسسه سوما و با همکاری اصناف شهرستان صومعه سرا با حضور مسئولان ارشد شهرستان و روسای ادارات و نمایندگان اصناف برگزار شد.

به گزارش سمیه رمضانی خبرنگار ما، این مراسم با حضور دکتر دلخوش نماینده مردم صومعه سرا در مجلس، حجت الاسلام  راشدی نوری امام جمعه شهرستان، مهندس فتح الهی فرماندار، مهندس اولیایی معاون سیاسی فرماندار، مهندس توفیقی معاون هماهنگی و امور عمرانی، دکتر حمید رحیمی عضو شورای شهر صومعه سرا، سرهنگ پارسا رییس بسیج اصناف صومعه سرا، مهندس صفر پور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا، فیض بخش رئیس اداره آموزش و پرورش صومعه سرا، مهندس نصرت طلب رئیس فنی و حرفه ای صومعه سرا، مهرگان رییس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری صومعه سرا، نمایندگان اصناف و تنی چند از بزرگان و هنرمندان شهرستان حضور داشتند با تلاوت آیات ارزشمند قرآن مجید توسط اصغر پورابراهیمی قاری قرآن و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

اجرای این مراسم با حضور مهندس حسن زاده به عنوان مجری و معاون اجرایی موسسه سوما و توضیحات مختصر درباره جشنواره ادامه یافت و سپس شعر خوانی حاج حسن مجیدیان پیر غلام اهل بیت و تک نوازی نی توسط اصغر پورابراهیمی برای حضار یادآور واقعه کربلا شد.

در ادامه مهندس بلالایی پس از خیرمقدم گویی طی سخنان کوتاهی در مورد اهداف موسسه سوما از برگزاری این نظرسنجی و چگونگی جمع آوری آرا توضیحاتی ارايه نمود و با ابراز خرسندی از تعداد آرای کسب شده در این نظرسنجی تاکید کرد: این جشنواره با هدف بالا بردن کیفیت کالاها و ارائه خدمات بهتر توسط واحدهای صنفی است که البته امسال در جهت حمایت از کالای ایرانی و عمل به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی با تلاش و تبلیغات بیشتری کار خود را آغاز نمود.

مدیرعامل موسسه سوما با اشاره به اینکه صومعه سرا نخستین شهر پیشگام در کشور بوده که به برگزاری چنین جشنواره ای اقدام کرده اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم دوره های بعدی این جشنواره را با همکاری و حمایت بیش از پیش مسئولان و به صورت گسترده تری اجرا کنیم. وی با بیان اینکه کاندیداهای این جشنواره از بین 6000 واحد صنفی که در سطح شهرستان دارای پروانه کسب بوده و در حوزه برندینگ و مارکتینگ فعالیت بیشتری داشتند انتخاب شدند تاکید کرد: تمام این 9 واحد صنفی از نظر ستاد اجرایی جشنواره برتر بوده و پای در رقابت نهایی با یکدیگر گذاشتند.

دکتر سید کاظم دلخوش اباتری در ابتدای سخنان خود پس از تشکر از مهندس بلالایی و عوامل موسسه سوما به خاطر انتخاب هوشمندانه و اجرای دومین جشنواره انتخاب مردمی نشان برتر سوماسرا و همچنین تقدیر از مهندس حسن زاده و سایر خبرنگاران رسانه های مختلف مخصوصا جناب جوهری نماینده صدا و سیما به خاطر پوشش این مراسم و سایر مراسمها را در سطح شهرستان، صومعه سرا را مهد تمدن و فرهنگ و هنر دانست که در بخش های مختلف و گروههای مختلف در زمینه فعالیتشان در سطح کشور حرف اول را میزنند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم صومعه سرا در زمان جنگ هم رشادتهای زیادی را انجام داد و شهدای زیادی را تقدیم جمهوری اسلامی ایران کرده اند. وی در باره جشنواره انتخاب مردمی نشان برتر هم افزود: این یک کار نو و ارزشمند است که در دو سال گذشته انجام گرفته و تاکید کرد: این 9 واحد صنفی به انتخاب مردم بوده است.

حجت الاسلام راشدی نوری در ابتدا با تشکر از موسسه سوما و همه دست اندرکاران این مراسم گفت: با توجه به اینکه در آغاز ماه محرم هستیم میخواهم در ابتدا از نگاه دیگری این جلسه را مورد بررسی قرار دهم. وی با اشاره به رشادتها و شخصیت بزرگ امام حسین(ع) افزود: از حسین بن علی(ع) پرسیدند: شما سخنی را که با گوش خودت از پیامبر شنیده باشی برای ما نقل کن و امام حسین(ع) فرمودند: آنچه که من از پیغمبر شنیده ام این است: «خدا کارهای بزرگ و همت بلند و شریف را دوست دارد» و وقتی چنین سخنی از پیامبر را بیان میکنند در واقع دارند خودشان را نشان میدهند.

حجت الاسلام راشدی در ادامه با تاکید برا اینکه همه ائمه کارهای بزرگ و بی نظیر انجام داده اند اظهار داشت: اما واقعه کربلا و عظمت کار امام حسین(ع) با گذشت زمان هر روز مشخص تر از قبل میشود. پس باید از این واقعه درس گرفت، باید کارهایی را انتخاب کرد که بزرگ باشند و تاثیرات بزرگ و مفیدی نیز داشته باشند. وی در ادامه ضمن تاکید بر اینکه نظیر این جشنواره را در جایی ندیده ام و این نشان دهنده پیشتازی صومعه سرایی هاست افزود: این جشنواره‌ باید با تبلیغات وسیع تر و در محیطی باز با حضور چند هزار نفری مردم انجام شود تا کیفیت کار واحدها به دلیل کسب آرای بیشتر افزایش یابد که همچنین با حضور مردم تقاضا نیز افزایش خواهد یافت.

در پایان نیز آمار جشنواره با اعلام نتایج نظرسنجی به شرح زیر برای مدعوین و به ترتیب از نفر آخر تا نفر اول بر روی سن رفته، لوح و تندیس خود را از دست مسئولین محترم دریافت نمودند.

مراسم اختتامیه دومین جشنواره انتخاب مردمی نشان برتر سوماسرا با 19602 نفر پیامک دریافتی به کار خود پایان داد که از این تعداد 1051 پیامک تکراری در سامانه ثبت شد و در نهایت نفرات برتر به ترتیب کسب بیشترین پیامک:

- موبایل گپ با تعداد 3919 پیامک به مقام برتر و اول

- شیرینی سرای اشهدی با تعداد3313 پیامک به مقام دوم

- رستوران پرستو با تعداد 2416 پیامکبه مقام سوم

- لوازم خانگی ابریشم با تعداد 2195 پیامک به مقام چهارم

- تولیدی و پوشاک شیک پوشان با 2147 پیامک به مقام پنجم

- دفتر خدمات پیشخوان مشهور با 1159 پیامک به مقام ششم

- تالار سیاوش با 1148 پیامک به مقام هفتم

- هایپرمارکت زیتون با 1131 پیامک به مقام هشتم

و مرکز تفریحی، اقامتی و گردشگر ماه تی تی با 1123 پیامک به مقام نهم دست یافتند.

موسسه سوما در پایان ضمن تبریک به تمامی این شرکت کنندگان بخصوص نفرات برتر، برای تمامی آنها آرزوی موفقیت روز افزون را از خداوند منان خواستار است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

 • سکوت

  با این جشنوارهای خوب و حرفهای به ظاهر زیبا و قشنگ این دوره مجلس جناب دکتر دلخوش هم می رود.
  جشنواره نشان برتر به همت سوما و با همکاری اصناف شهرستان صومعه سرا با حضور مسئولان و نمایندگان اصناف برگزار شد، این یک کار پسندیداست، اما موسسه سوما نیوز نمیتواند کارهای خیلی بزرگ انجام دهد.
  شهرستان فومن باکمک فراوان نماینده صومعه سرا در آستانه جهش اقتصادی وگردشگری ویژه ای شده، با تلاش فروان حاج آقا افتخاری و کوشش جناب دلخوش در کمسیون اقتصادی مجلس درحال تبدیل شدن به قطب بزرگ اقتصادی و گردشگری است.
  شهرستان فومن اینکه جهت ایجاد بستری جهت منطقه ویژه اقتصادی است.
  به جناب حاج افتخاری نماینده محترم شهرستان فومن تبریک می گویم.

  پاسخ
 • نظام

  آیا سایت سومانیوز تعطیل شده چون خبرهای خیلی قدیمی است

  پاسخ

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 116 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم