چهارشنبه, 05 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:1814
یادمان شهدای صومعه‌سرا (به مناسبت سالروز شهادت)؛

آشنایی با شهید فتح‌الله آذر

  • انداز قلم

اختصاصی سوما نیوز؛ شهید فتح‌الله آذر يكم اسفند 1345، در روستاي سه‌سار از توابع شهرستان صومعه‌سرا چشم به جهان گشود.

پدرش نقره‌علي، كارگر بود و مادرش گل‌خانم آذربو نام داشت. تا اول متوسطه تحصيل كرد. دانش‌آموز بود و به عنوان بسيجي از طرف بسيج سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در جبهه حضور يافت.
شانزدهم فروردين 1363، به عنوان امدادگر در جزيرة مجنون بر اثر اصابت تركش خمپاره به گردن و دست، شهيد شد. مدفن وي در مسجد امام خميني(ره) به گردن و دست، شهيد شد. مدفن وي در مسجد امام خميني(ره) زادگاهش واقع است.

نام: فتح‌الله
نام خانوادگي: آذر
نام پدر: نقره‌علي
تاريخ تولد: 1/12/1345
محل تولد: سه‌سار از توابع صومعه‌سرا
تاريخ شهادت: 16/1/1363
محل شهادت: جزيرة مجنون
 

بخشي از وصيت‌نامه شهيد:

«... همكلاسي عزيزم در سنگر مدرسه كوشش كن تا اين مملكت را از زير استعمار بيرون آورده و خودكفا سازيد و امام و روحانيت و مسئوولين جمهوري اسلامي را ياري كنيد و پشت سر اين رهبر آگاه و خردمند حركت كنيد و از هيچگونه سختي هراس نداشته باشيد و در نماز جمعه شركت كنيد. قسم به آنكه جانم در دست اوست و هستي و نيستيم را در راه اطاعت از او فدا مي‌كنم، شهادت برايم يك سعادت است.

برادران بسيجي عزيز مواظب باشيد كه خون همه شهيداني كه در راه خدا ريخته شده است زيرپا نگذاريد و با وحدت و يكپارچگي خود پوزه مستكبران را به خاك بماليد. وصيت من به شما اين است كه نماز را به پا داريد و هميشه به ياد خدا باشيد و كارهايتان را فقط و فقط براي خدا انجام دهيد و در همه حال خدا را مدنظر قرار دهيد. قرآن را بخوانيد و كارهاي مستحبي انجام دهيد. در نماز جمعه و دعاي كميل و جلسات مذهبي شركت كنيد. و دست از حمايت روحانيت برنداريد و از آنها پشتيباني كنيد و تو اي خواهر اين را بدان كه حجاب تو كوبنده‌تر از خون من است. اين همه راد مرداني كه تا به حال از دست ما رفته و شهيد شده‌اند و همه‌اش براي خدا و حفظ شعائر اسلامي بوده است. پس سعي كن شعائر اسلامي را حفظ كني و تو اي دانش‌آموز همكلاسي من در سنگر مدرسه كوشش كن تا اين مملكت را از زير يوغ استعمار بيرون آورده و خودكفا سازيد و بدان كه تزكيه مقدم بر همه چيز است. ميزان فعاليتهاي خود را در ارگانهاي انقلابي زياد كنيد و خلاصه به هر طريق ممكن خدا را از خود راضي سازيد و... خدايا تو خود گواهي كه من براي ياري دادن دين جان بر كف نهاده‌ام... و تنها هدف من ياري دين تو و حسين زمان، خميني بت‌شكن بوده است. خدايا از تو مي‌خواهم كه مرا و تمامي رزمندگان را ياري كني...»

والسلام عليكم و رحمةالله و بركاته 22/12/62

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 121 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم