دوشنبه, 28 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3527
به قلم عادله رحمتی خواه؛

مجنون های انتخاباتی ناز لیلی می کشند...

  • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ با وجود شرایط مناسب انتخاباتی هر که را دلتنگ است هر که را سودای خدمت است، قد علم‌ میکند و وارد مقوله انتخابات می شود.

گزینه های مشتاق به خدمتی که از ۳ سال مانده به ورود در عرصه انتخابات از حربه‌های سیاسی از جمله رفتن به مجالس عزا و عروسی و تشویق مردم به پیاده روی های صبحگاهی و نشست با اصحاب رسانه و عهد بابت عدم نشر مقالات انتقادی به دور از جناح های خاص سیاسی و نشست با احزاب سر و صدای عجیبی بلند می شود و مانند آقای دوربینی جلوی هر دوربینی خود را نمایان می سازند و صندلی های جلوی تمام مجالس را پر می کردند و قضاوت ها بر اساس تعصب و تبعیض در قهوه خانه ها به گوش میرسید که فلانی و بهمانی اسب خود را زین نموده است تا صندلی بهارستان یکه تاز به پیش برود.

اینها خود را دلسوز مردم و از جنس مردم می دانند بی انکه بدانند این صندلی و منصب فاصله زیادی با مردم دارد. عده ای دوره های قبل بودند و رفتند و مردم را دل چرکین کرده اند و عده ای تازه آمده اند و با مشاوره تیم های روانشناسی مردم را محک میزنند و تیم جمع میکنند.

بساط برای همه جور افراد فراهم است یکی عاشق و مجنون است و دنبال لیلی خود میگردد یکی فرهاد کوه کن است و عده ای نیز تند و خشابی می خواهند با شلیک به هدف مردم را خفه کنند و قدرت نمایی کنند. اما آنکه علم طلب کرده سر به زیر و دستش کتاب و مغزش از دانش پر است آنکه قدرتمند است و پول در کف دارد سینه سپر کرده و سر بالا راه میرود.

خلاصه با زبان های زرگری مردم را به سمت و سویی می‌کشانند تا کیسه شان از افراد خالی نماند. وقتی نزدیک مباحث انتخابات می شویم و در همان سال قرار میگیریم خود را کامل و شسته و رفته میدانند و تیم خود را در طبقات اقتصادی و سیاسی و اجتماعی و می چینند. در فضای مجازی تعارف میکنند یکبار عاشق جلوه میدهند و بار دیگر فارق از حال عاشقی هستند. این ها افرادی هستند که نیامدنشان هم منت بر سر مردم میگذارند.

عاشقان و شیفتگان خدمت به یکباره ناز کردن را نیز امتحان می کنند و می خواهند بگویند که ما تشنه قدرت نیستیم. مردم ما را اگر بخواهند می آییم. جان برادر سه سال تمام اعلامیه های مجالس ختم را زیر و رو ساختید. داد زدید که منم آن رستم دستان. داد زدید که لباس نمایندگی برازنده من است ولاغیر.

حال چه شده است که روال ناز کردن را در پیش گرفته اید؟ به راستی آنان که با ناز و عشوه میخواهند وارد عرصه بشوند می توانند در صندلی مجلس محکم از حقوق شهروندانش دفاع کنند؟ و روستاییان را فدای غرور خود نکنند؟ می توانند برنامه ارائه دهند و با سماجت تمام خواهان حق و حقانیت برای مردمی باشند که حتی به آنها رای نداده اند. فردا روز که بر کرسی مجلس نشستند، چه ضمانتی است که باز شاهد ناز کردن این مجنونان برای لیلی های خود نباشیم؟

انتقاد و پیشنهاد و دفاع از داشته ها و فریاد برای نداشته ها می تواند یک الگویی از برنامه جدی باشد و برای همه اقشار جامعه مفید واقع شود و آگاهی از قانون و بیداری در مجلس می تواند سرانجام خوبی داشته باشد. مجلس دیگر جای این عشوه و ناز و کرشمه نیست. مجالی نیست که از کینه ها و کدورت ها بگویید و از خاطرات خود قند در دل دیگران آب کنید.

خوش پوشان کت و شلواری، مردم خریدار این ناز کردن های شما نیستند. پشت این ناز کردن ها چه چیزی هست بر ما پوشیده است. شاید به این باور رسیدید که توانایی رای آوری ندارید. شاید برای پستی معامله ای کردید. شاید می خواهید جوی رسانه ای راه بیندازید. اما هر چه که هست نازتان خریدار ندارد...

رک و راست به شما بگویم حتی فردا بگویید که می خواهید وارد کارزار انتخابات هم شوید دیگر دیر است. شما امروز با ناز بی جایتان انتخابات را باختید.

خداحافظ آقایان ناز نازی... نشانه ای از قدرت در شما یافت نکردیم.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 66 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم