یکشنبه, 27 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2276
به قلم اسماعیل بلالایی (سوما)؛

در این رستاخیز زیبای زمین، کجا ایستاده اییم؟

  • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ آخرین برگه سال 1397 با همه ادعاهایش و با همه خوبیها و بدیهایش هم از روی تقویم زندگیمان جدا شد و یکسال ما را بزرگتر نشان داد.

آری دوباره سال نو می شود و زمین نفسی دوباره می کشد و باز عالمیان و آدمیان با پشت سر گذاشتن زمستان، شتابان به استقبال بهار میروند تا شادی و غم یک سال دیگر را به فراموشی سپارند و سرمست از ترنم رویش رستاخیزگونه طبیعت، سرود طرب انگیز نوروزی دیگر را با هم زمزمه کنند و به پاس این همه مهربانی پروردگار و زیبایی زمین و زمان جشن و پایکوبی کنیم.

آری دوباره درختان از خوابی عمیق بیدار میشوند و برگ ها به رنگ در می آیند و گل ها لبخند می زند و منتظر برگشتن پرنده های خسته می نشینند تا دوباره با گوش جانشان نغمه بهاری را نوش کنند و در این رستاخیز زیبای زمین … من، … تو، … و ما … کجا ایستاده اییم؟ سهم ما چیست؟ و باید بازیگر کدام نقش باشیم؟

بدیهی است که وظیفه ما نسبت به سال گذشته سنگین تر شده و باید مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشیم و با نگاهی متفاوت به محیط زندگیمان رنگ و بوی خدایی ببخشیم. حال اگر چه یادمان می رود که عشق تنها دلیل زندگی است اما خدا را شکر که توفیق رفیق شد تا بار دیگر نوروز این سال نو را در کنار عزیزانمان باشیم. پس بیاییم قدر یکدیگر را بدانیم و همگی دست به دست هم دهیم به مهر و میهن خویش کنیم آباد و از خدای خویش بخواهیم:

اي خداي دگرگون کننده دلها و ديده ها/اي تدبير کننده روز و شب/اي دگرگون کننده حالي به حالي ديگر/حال مارا به بهترين حال دگرگون کن

هر روزتان نوروز / نوروزتان پیروز


با تقدیم احترام و تبریک مجدد
اسماعیل بلالایی

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 94 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم