یکشنبه, 01 ارديبهشت 1398

نوار کناری

شناسه خبر:1057
به قلم سجاد آتشین؛

تابلوهای همیشه استوار که سالهاست سرانجامی ندارند...!!!

  • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ در جهانی که امروز در آن هستیم زندگی بشر همواره در حال تغییر است و به طور یقین این تغییرات در نهایت به پیشرفت و شکوفایی می‌انجامد و در عین حال زمان بر است تا شاهد نتیجه آن باشیم.

اما بعضی از برنامه‌های تدوین شده و پروژه‌های عمرانی کمی بیش از زمان لازم به طول می‌انجامد که گاه به سال‌ها انتظار بدل می‌شود و دیگر چشم امید بر آن بسته شده بطوری که بارها در نقاط مختلف شهری و روستایی شاهد تخریب سازه قدیمی برای بازسازی و یا پی ریزی یک پروژه جدید جهت ایجاد مرکزی بوده‌ایم اما پروژه‌هایی که از نام و ردیف بودجه آنها فقط یک تابلوی نصب شده همیشه استوار و یا یک بنای نیمه کاره بر جای مانده که گاهی سال‌ها به همان شکل باقی مانده است.

تابلوها وپروژه‌هایی که اگر به موقع به سرانجام برسند عامل بالندگی و شکوفایی چشم گیری در سطوح مختلف شهرمان می‌شود. لیک افسوس که نتیجه آن چیزی نیست که ما منتظرش بوده یا هستیم وگاهی باید فقط نظاره گر آنها باشیم.

برای نمونه باید به پروژه شهرک نخبگان در جنب ساختمان جدید فرمانداری صومعه‌سرا اشاره کنیم که متاسفانه سالهاست کوچکترین اقدامی برای پیش برد این طرح علمی صورت نگرفته، درحالی که اتمام این پروژه می‌تواند در بالا بردن رتبه‌های علمی دانش آموزان و دانشجویان مستعد  و فعالان این عرصه تاثیر بسزایی داشته باشد، کما اینکه در بحث بازسازی سازه قدیمی باید به تخریب بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) صومعه‌سرا اشاره کرد که پس از گذشت ماه‌ها از تخریب و کندن پی ساختمان آن شاهد رشد بسیار اندک آن واحد درمانی بوده‌ایم، که الحق برای مردم بسیار ضروری بوده و وضعیت سخت بیماران را دشوارتر می‌کند. این در حالی است که این مراکز از نوع مراکز خدمات رسانی حیاتی برای شهروندان محسوب می‌شود و نبود و فقدان آن مشکلات جبران ناپذیری پدید می‌آورد.

با بیان همه موارد، یک سوال مهم در ذهن همگان تداعی می‌شود که اگر این طرح‌ها ردیف بودجه تعریف شده دارند، چرا روند اجرایی آن‌ها این چنین کند پیش می‌رود و اگر از لحاظ بودجه مشکل وجود دارد پس چرا تخریب و نصب تابلو ...؟!!!
و این یعنی پدید آوردن مشکل دو چندان و چرایی بیشتر؟ و باز سوال بی‌جواب؟؟؟!!!

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 95 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم