یکشنبه, 05 اسفند 1397

نوار کناری

شناسه خبر:2378
به بهانه هجوم مردم رشت به پمپ بنزین ها؛

مردمی که اعتمادی به اظهارات مسئولین دولتی ندارند!

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ هجوم مردم رشت به پمپ بنزین ها دیگر از حد یک خبر و شایعه گذشته است.

مردم حضور طولانی مدت در صف های بنزین را در این گرمای هوا به اعتماد به اظهارات مسئولین ترجیح می دهند و هر چه مدیران و معاونین دولتی می گویند که کمبود بنزین در رشت و گیلان نداریم، به گوش در صف ماندگان نمی رود که نمی رود. اما تا کِی قرار است اوضاع بر همین منوال بماند؟ چرا مردم به نقل قول مسئولان دولتی استان اعتمادی ندارند و حتی اظهارات معاون عمرانی استاندار مبنی بر پر بودن خط لوله و عدم کمبود بنزین هم نمی تواند مانع از پیوستن آنان به سفوف پمپ بنزین ها شود؟

ریشه این بی اعتمادی را باید در سطح کلان جستجو کرد. متاسفانه مردم نسبت به وعده های دولتی ها در سطح کشور بی اعتمادند و این بی اعتمادی به گیلان هم سرایت کرده است. وقتی رئیس کل بانک مرکزی بارها و بارها در رسانه های مختلف و از تریبون های متفاوت خبر از کاهش قیمت سکه و دلار می دهد اما در عمل دقیقا مخالف آن اتفاق می افتد، وقتی پس انداز مردم در موسساتی بلوکه می شود که تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت می کنند، وقتی خودروساز ایرانی با نام تامین قطعات و تضمین خدمات، خودرویی به دست مردم می دهد که نه تامین قطعات دارد و نه تضمین خدمات و ... بی اعتمادی مردم نسبت به دولت دور از دهن نخواهد بود.

بازگرداندن اعتماد مردم، تنها و تنها در گرو فعالیت جهادی است. فعالیتی نظیر همان که سپاه در خرمشهر انجام داد. همان طرح آبرسانی که دولت سال ها به دنبال اجرای آن بود اما سپاه در قابل نام "غدیر" آن را در کمتر از دو هفته به اتمام رساند.

در این میان سوتدبیر برخی مسئولان هم مشهود است. چرا در فضایی که شایعه کمبود بنزین دهان به دهان می چرخد، می بایست چند پمپ بنزین در رشت و اطرف آن بسته شود؟! گویا مسئولان شرکت پخش فرآورده های نفتی نمی دانند که در چنین شرایطی می بایست تدابیری اتخاذ شود که به هیچ عنوان پمپ بنزین ها بسته نشود حتی برای یک ساعت! چرا که همین تعطیلی یک ساعته، بهانه را به دست آنانی خواهد داد که به دنبال بحرانی جلوه دادن شرایط کنونی اند.

مردم گیلان در کنار خلف وعده های مسئولان کشوری، البته باز هم دلیل برای بی اعتمادی به دولت و وعده هایش دارند. وقتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به عنوان یک مقام مسئول و مدیر دولتی در گیلان در اظهاراتی نسنجیده بذر ترس را در دل مردم می پاشد و می گوید فشار طوفان اقتصادی در انتظار جامعه ما است و مردم را چون کشتی نشستگانی می خواند که در انتظار طوفان در میان ابر و باد گرفتارند، بروز چنین رفتاری دور از ذهن نیست. وقتی معاون گیلانی رئیس جمهور حداقل در ده مورد، تواریخ مختلف را به عنوان روز شنیده شدن سوت قطار در گیلان عنوان می کند و در هیچ کدام از آن ها، این اتفاق رخ نمی دهد، نباید به مردم از بابت بی اعتمادی به دولت و وعده هایش خُرده گرفت./خزرآنلاین

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 120 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم