پنج شنبه, 31 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2962
وزیر اقتصاد در جمع راهپیمایان مرکز مازندران؛

دشمن با هیچ حربه ای توان خارج کردن مردم از صحنه را ندارد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه امریکا با تحریم‌های پولی و مالی دست به توطئه اقتصادی زده است، گفت: دشمن با هیچ حربه‌ای توان خارج کردن مردم از صحنه را ندارد.

فرهاد دژپسند امروز در جمع راهپیمایان مرکز مازندران، اظهار کرد: خوشبختانه حضور مردم در شهرهای مختلف مازندران خیلی پُرشور بود که این نشان می‌دهد که مردم همواره پشت انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایستادند. وی با بیان اینکه مردم با این حضور بنا دارند از انقلاب اسلامی همانند گذشته حمایت کنند و در مقابل دشمنان نظام با جدیت تمام بایستند، خاطرنشان کرد: پیام حضور مردم به مسؤولان این است با وجود اینکه با سختی‌ها مواجه هستند اما اراده در حمایت آنان از نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی خدشه‌ای برنمی‌دارد.

وزیر اقتصاد با سلام و درود به امام شهدا و سلام به مقام معظم رهبری سکان‌دار انقلاب اسلامی ایران که با مقاومت خویش در کنار نظام اسلامی ایران ایستادگی کردند، ادامه داد: مردم با تمام مشقات و سختی‌ها در کنار نظام هستند و حاضر به عقب‌نشینی نیستند. وی با بیان اینکه پیام حضور مردم این است که ما همواره ایستاده‌ایم و این پیام را به جهانیان صادر می‌کند، ما همان‌های هستیم که انقلاب اسلامی را با وحدت و پشتکار به پیروزی رساندیم و ژاندارم منطقه را سرگون کردیم، خاطر نشان کرد: مردم با ایمان و اراده آهنین بزرگترین قدرت منطقه را به زانو درآوردند، امروز مردم ایران قدرت نظامی برتر در منطقه هستند نه از موضع جنگ بلکه از نگاه تدافعی است.

دژپسند یادآور شد: امروز سالگرد انقلابی است که چهل سال قبل به پیروزی رسید و روز کمال جمهوری اسلامی ایران است و نظام اسلامی به موضعی رسیده که دنیا بداند که اگر جمهوری اسلامی قرار باشد جواب منفی و مثبت بدهد خودش تصمیم گیرنده است. وی ادامه داد: ایران در منطقه و جهان به جایگاهی رسیده است که در منطقه نمی‌توان برنامه‌ای تدارک دیده شود مگر اینکه نقش جمهوری اسلامی در برنامه دیده شود.

وزیر اقتصاد یادآور شد: ایران ثابت کرده که با اقتدار مانع اجرای برنامه‌ها اغیار شده است، برنامه‌های شوم دشمن در سوریه و عراق نقش برآب شده است. وی اضافه کرد: در سلول‌های بنیادی و انرژی هسته و توان موشکی و در صنعت هوا و فضا و تولید علم و رشد مقالات علمی جایگاه بسیار رفیعی داریم و این از اراده که از ابتدای پیروزی انقلاب حاکم شده است.

دژپسند بیان کرد: ایران اسلامی در مرتبه‌ای قرار گرفته است که به هیچ کسی حق تسلط به هیچ کشور را نمی‌دهد.وی با اشاره به اینکه امروز نظام ما که 40 ساله شد مقام معظم رهبری فرمان ایجاد کرسی‌های اندیشه‌ورزی و آزاداندیشی را داده است، یادآور شد: امروز به جایگاهی رسیدیم که رهبر گفتند امکان نقد و بررسی کارشناسی دیدگاهی ایشان هم وجود دارد.

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه مردم ما در فرهنگ عاشورا بزرگ شدند و انقلاب اسلامی را بهتر درک می‌کنند، اضافه کرد: یک سؤال امروز وجود دارد که آیا شرایط اقتصادی سخت نیست؟ آیا بیکاری و گران فروشی وجود ندارد، اما باید ببینیم چرا، مردم در جریان کارکردهای نظام اسلامی هستند، انقلاب ما پیروز شده بود و هنوز نظام اسلامی کامل مستقر نشده بود که توطئه‌ها یکی پس از دیگری در کشور شروع شده است، مگر یادمان رفت داستان هفت تیر که زمینه به شهادت رساندن مسؤولان نظام را فراهم کردند. وی یادآور شد: دشمن از همه ظرفیت‌های قومی و منطقه استفاده کرده است که نظام را به زانو درآورد، حمله آنها در طبس به شکست منتهی شده است.

دژپسند با اشاره به اینکه جنگ تحمیلی را به ما تحمیل کردند ما در جنگ به پیروزی رسیدیم ولی تبعات 100 میلیارد دلاری آن دامنگیر کشور شده است، گفت: فرصت‌های که باید به آبادانی و عمرانی کشور تخصیص می‌‎کرد از بین رفت، پس از جنگ کل امکانات باید بسیج می‌شد که کم و کاستی‌ها جبران شود. وی با بیان اینکه ممکن است اعلام کنیم که سایر کشورها هم جنگ داشتند، اما باید توجه کرد که پس از جنگ دشمنی‌ها برعلیه این کشورها به اتمام رسید، افزود: دشمنی‌ها بر علیه کشور ما به هر شیوه ادامه داشته است، تحریم یکی از حربه‌های دیگر دشمن بوده است.

وزیر اقتصاد اضافه کرد: با وجود مشکلات جشنواره طرح‌های عمرانی را در کشور برپا کردیم، تورم حتی تا یک رقم پیش رفته است، توانستیم بخشی از عدم تعادل‌ها را کاهش دهیم، در چهل سال با تمام مشکلات به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کردیم. وی با اشاره به اینکه تورم یک رقمی را در دوران دفاع مقدس تجربه کردیم، در دروه‌ جنگ رشد اقتصادی دو رقمی داشتیم، این ملت هر موقع فرصت پیدا کند تمام توان را برای بهبود اقتصاد بسیج می‌کند، اضافه کرد: اراده آحاد ملت اگر به امری تعلق بگیرد به سرانجام می‌رسد، با روی کار آمدن فردی مانند ترامپ که عاری از تعهد به توافق بین‌المللی است نه فقط برای ایران بلکه برای سایر کشورها این مزاحمت‌ها وجود داشت، ترامپ به بسیاری از مذاکرات حکام آمریکا پشت پا زد و حتی به کودکان هم رحم نکرد.

دژپسند ادامه داد: ترامپ اساسا هیچ چهارچوبی در کار ندارد و با این روش می‌خواهد جمهوری اسلامی ایران را به زانو درآورد اما غافل از اینکه این ملت پیامی که دارد هرگز نمی‌شود برای او است. وی با اشاره به اینکه آمریکا مانع از نقل و انتقال ارزی به کشور شده است و تلاش دارد با تحریم‌های پولی و مالی دست به توطئه اقتصادی زده است، گفت: ما با وجود سختی‌ها 1.5 میلیارد دلار با دستور رهبر انقلاب و یک‌میلیارد دلار هم از محل صندوق برای اشتغال گذاشتیم و اگر آمریکا منابع مالی را به کشور مسدود کند ما باید با اتکا به توان داخلی با دشمن مقابله کنیم.

وزیر اقتصاد ادامه داد: تورم ماهانه در کشور از آبان روند نزولی دارد ولی به این معنی نیست که تورم کاهش پیدا کرده است، دولت در حال مدیریت است تا سرمایه‌گذاری افزایش داشته باشد، دولت تلاش می‌کند با اندک کاسب‌نماها مقابله کند، چهارشنبه به گمرک ماموریت داده شده که با ارز دولتی گوشت را وارد بازار کشور کند اما برخی‌ها به دنبال احتکار این گوشت‌ها هستند. وی یادآور شد: 21 میلیون تن گوشت در گمرک وجود دارد که وارد بازار می‌شود، برخی‌ها به جای ایثار به دنبال سوء استفاده هستند تعداد آنها کم است، اگر عرضه می‌شد این دغدغه در کشور وجود نداشته است.

دژپسند یادآور شد: دشمن بداند با این روش‌ها نمی‌تواند مردم را از صحنه خارج کند، حضور مردم در راهپیمایی به این معنی نیست که روی عملکرد دقت بیشتر نداشته باشیم، ما باید پشت نظام باشیم تا خواب آشفته آنها تعبیر نشود./بلاغ

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 88 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم