پنج شنبه, 31 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2952

یادواره شهدای روحانی مازندران برگزار شد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ یادواره 400 شهید روحانی استان مازندران یکشنبه شب با حضور اقشار مختلف مردم در مسجد جامع شهر نکا برگزار شد.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس در این مراسم گفت: شهدای روحانی پرچم‌داران انقلاب و دفاع مقدس در دفاع از ولایت بوده و اکنون هم در دفاع از حرم از پیش قراولان هستند. وی افزود: روحانیت در طول انقلاب پیشگام بودند و در جنگ تحمیلی هم در رزمگاه نبرد جانانه وارد عمل شده و چهار هزار شهید روحانی در کشور بیانگر این مدعاست.

حجت الاسلام حیدر مصلحی گفت: استان شهید پرور مازندران در طول دوران دفاع مقدس خوش درخشیده است و از بیش از 10 هزار شهید این استان، 400 شهید متعلق به قشر روحانی است که تقدیم انقلاب و اسلام در طول دفاع مقدس شد و هر کدام از این شهدا آیه های روشن و ناظر بر اعمال و رفتار ما و مدیریت جامعه هستند.

جانشین دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا افزود: شهدا در طول انقلاب، نظام، مردم و خانواده ها را مدیریت کردند و همان طور که سیدالشهدا (ع) جامعه را مدیریت می کند؛ این شهدا هم جامعه را در دوران مختلف مدیریت کرده و سر بزنگاه و در شرایط حساس به داد ملت رسیده اند. وی با اعلام این که دشمن در طول انقلاب دشمنی های مختلفی را علیه ما به راه انداخته است و از پنج سال گذشته استکبار برای وضعیت داخلی کشور برنامه ریزی کردند، گفت: این انقلاب دارای ولی فقیه است و ملت ما با اطاعت از ولی فقیه در مسیر انقلاب و شهدا ثابت قدم هستند و ترفندهای دشمنان بر ما کارساز نیست.

وزیر اطلاعات دولت دهم با اشاره به اینکه در طول دفاع مقدس حتی برای سیم خاردار در تحریم بودیم؛ یاداور شد: امروز وضعیت جامعه ما به گونه ای است که با دستان خود موشک می سازیم و ایران اسلامی اکنون در اوج قدرت است.

مصلحی افزود: بالا بردن نرخ دلار، افزایش نارضایتی های عمومی و مواجه کردن نظام با چالش از برنامه های دشمنان بوده است که باید در بخش های مختلف مطالبه گری داشته و کشور را از دو قطبی شدن نجات دهیم. وی گفت: امروز دشمن با استفاده از تمام توان داخلی و خارجی خود مشکلات اقتصادی را بر ما تحمیل کرده است و مهمترین راه برای مقابله با دشمن صبر در مقابل بحران و صبر همراه با مقاومت و استقامت و تقویت ولایتمداری است که از تاکیدات مهم معمار بزرگ انقلاب امام راحل بود.

شهرستان نکا در شرق مازندران بیش از 430 شهید تقدیم انقلاب و ارزش های اسلام کرده است./ایرنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 69 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم