چهارشنبه, 26 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3424

نخستین بذر پاشی در شالیزارهای میاندورود

  • انداز قلم

 به گزارش سوما؛ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود از انجام نخستین بذرپاشی برنج در شالیزارهای روستای سوربن بخش گهرباران این شهرستان خبر داد.

سید شبر موسوی با اعلام این خبر گفت: نخستین بذرپاشی برنج رقم طارم هاشمی بطور سنتی در 2 هکتار شالیزارهای روستای سوربن بخش گهرباران شهرستان میاندورود انجام شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود سطح زیر کشت برنج در سال زراعی97-98 این شهرستان را 8 هزار و 600 هکتار اعلام و به شالیکاران توصیه کرد: بذرهای مورد نیاز را از مراکز توزیع معرفی شده جهاد کشاورزی تهیه و برای پیشگیری از هرگونه تنش کم آبی به ویژه در مناطق پایین دست، استفاده بهینه از آب های سطحی و روان آب ها، جایگزین کردن رقم های محلی به جای رقم های پرمحصول و نیز در نقاط بحرانی جایگزینی کشت برنج را در دستور کار خود قرار دهند.

موسوی با اشاره به توزیع 30 هزار و 420 کیلوگرم بذر گواهی شده برنج امیال میان شالیکاران شهرستان میاندورود افزود: وی افزود: از این میزان، 15 هزار کیلوگرم رقم شیرودی، 2 هزار و 700 کیلوگرم ندا، 11 هزار و 700 کیلوگرم طارم هاشمی و هزار و 20 کیلوگرم طارم گواهی شده بوده است./ خبرگزاری صدا و سیما مرکز مازندران

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 104 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم