سه شنبه, 25 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3409

ارائه خدمات 17 میلیارد ریالی توسط مراکز نیکوکاری در بهشهر

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رییس کمیته امداد امام خمینی بهشهر از ارائه خدمات 17 میلیارد ریالی توسط مراکز نیکوکاری در بهشهر خبر داد.

ابراهیم اسدی در مورد خدمات ارائه شده توسط امداد در شهرستان بهشهر افزود: یکی لز کارهای مهم امداد در سالهای اخیر تشکیل مراکز نیکوکاری و واگذاری وظایف به مردم برای شناسایی محرومان در محلات و کمک به آنان از طریق مرکز نیکوکازی بود. وی اظهار داشت: شهرستان بهشهر در بخش مراکز نیکوکاری موفق وارد شد و این مراکز نیکوکاری در فراش محله، رستمکلا، سنگ زغال و مسجد قائم پایین فعال است و با همکاری خیران تلاس داریم تا در محلات با شناسایی افراد محروم برای رفع نیاز این افراد اقدام شود.

این مسئول بیان داشت: امداد وظیفه دارد برای اقشار ضعیف جامعه، تولید ظرفیت و درآمد کند و هر فرد گرفتاری، جامعه هدف ماست.

اسدی گفت: برای ارائه خدمات در امداد، جنسیت و گروه و حزب ملاک نیست و امداد تلاش دارد تا برای رفع نیاز نیازمندان و گره گشایی تلاش کند که در این راستا سالانه 10 درصد از افراد تحت پوشش این نهاد با توانمندسازی از چرخه خارج می شوند. وی با اشاره به خدمات ارائه شده در بخش مسکن محرومان بیان داشت: با همکاری بسیج سازندگی 23 مسکن در حال ساخت است.

رییس کمیته امداد امام خمینی بهشهر گفت: امداد با منابع داخلی و کمک خیران و بسیج سازندگی برای همه افراد دو نفر و بیش از دو نفر در صورت تامین زمین توسط مددجو، خانه می سازد. وی همچنین از کسب درآمد بیش از  9 میلیارد ریالی از محل صدقات در بهشهر در 11 ماهه امسال خبر داد و یادآور شد: صدقات تنها بخشی از درآمدهای امداد است و تنها 20 درصد منابع مالی امداد را تامین می کند.

اسدی خاطر نشان کرد: بیش از 23 هزار صندوق کوچک، متوسط و بزرگ در بهشهر وجود دارد و مشارکت هر خانوار بهشهری در پرداخت صدقات از میانگین کشوری بالاتر است. وی اضافه کرد: در حالی که این رقم در کشور 4 هزار ریال صدقه است در بهشهر این رقم 4 هزار و 574 ریال به ازای هر نفر است.

رییس کمیته امداد بهشهر گفت: 4 هزار و 813 خانوار با جمعیت 8 هزار و 382 نفر از خدمات مختلف کمیته امداد بهشهر برخوردار هستند. وی افزود: از این تعداد افراد 3 هزار و 422 خانوار از تمام سرفصل های امداد، معیشت و مستمری بهره مند می شوند./ایلنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 151 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم