شنبه, 02 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2869

با بازگشایی آثار صفی آباد بهشهر موافقت شد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ استاندار مازندران از بازگشایی آثار تاریخی صفی آباد در شهرستان بهشهر خبر داد و گفت: وزیر اطلاعات از بازگشایی این آثار تاریخی بر روی مردم استان موافقت کرد.

احمد حسین زادگان روز سه شنبه در آیین رونمایی از 12 جلد کتاب روز شمار انقلاب اسلامی در مازندران به اسناد ساواک که با حضور وزیر اطلاعات برگزار شد افزود: با بازگشایی این آثار تاریخی و گردشگری از این پس گردشگران و مسافران می توانند از این آثار بازدید کنند.


عمارت صفی آباد از بناهای متعلق به دوران صفویه است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی بازدید از آن برای مردم امکان پذیر بود، اما به دلیل مجاورت با یک منطقه نظامی پس از مدتی کوتاه دیگر حضور مردم در آن امکان پذیر نشد.


استاندار مازندران در این آیین، اسناد انقلاب اسلامی که از سوی وزارت اطلاعات تایید و منتشر می شود را مورد استناد محققان، پژوهشگران و سیاسیون دانست و اضافه کرد: وزارت اطلاعات به دلیل نداشتن گرایش سیاسی و جناحی مهمترین دستگاهی است که اسنادش بدون حب و بغض سیاسی می تواند مورد استناد باشد.وی گفت: این اسناد باید مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد و برای نسل آینده نیز تببین شود و این کار وظیفه دستگاههای فرهنگی است.


حسین زادگان افزود: امروز نسل جوان ما سوال جدی درمورد انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن دارند و ما با این اسناد می توانیم به این سوالات به خوبی پاسخ دهیم.وی خاطرنشان کرد: پاسخ های ما می تواند به برخی شبهاتی که از سوی جوانان مطرح می شود را کاهش دهد و باید دستگاههای فرهنگی به درستی وارد میدان شوند.


نماینده ولی فقیه در مازندران نیز در این ایین گردآوری اسناد ساواک را اقدامی مهم برای ماندگاری نقش مردم در پیروزی انقلاب اسلامی و انتقال آن به نسل جوان بیان کرد.


آیت الله نورالله طبرسی با قدردانی از مرکز بررسی اسناد تاریخی و وزارت اطلاعات در گردآوری اسناد ساواک در قالب کتاب افزود: باید این رویکرد همچنان در وزارت اطلاعات ادامه داشته باشد تا نسل جوان ما در جریان نقش مهم مردم در پیروزی انقلاب اسلامی قرار بگیرند.


نماینده مردم مازندران درخبرگان رهبری بااشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اضافه کرد: باید در کنار تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی برای مردم به مشکلات آنها به خصوص معیشتی که این روزها با آن درگیرند نیز توجه شود.وی خاطرنشان کرد: مسوولان با وحدت و انسجام داخلی و با مشارکت مردم می توانند دستاوردهای نظام انقلاب اسلامی را حفظ کنند.


مدیرکل اطلاعات مازندران هم گفت: جمهوری اسلامی ایران با پشت سر گذاشتن تمام ناملایمات از جنگ و تحریم و ترور وارد چهلمین سالگرد شد و همچنان به راه خود ادامه می دهد.وی اضافه کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران باید بدانند که ملت همواره با وجود برخی مشکلات همواره پیشتبان نظام هستند و از آن حمایت می کنند.


مدیرکل اطلاعات مازندران با اشاره به رونمایی از 15 جلد کتاب روز شمار انقلاب در مازندران گفت: مردم این خطه شمال کشور نقش زیادی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند به طوریکه 77 نفر در پیروزی انقلاب اسلامی در این استان به شهادت رسیدند.به گفته وی علاوه بر آن ساواک 6 هزار سند از نقش مردم مازندران در پیروزی انقلاب منتشر کرد که نشان از نقش پررنگ مردم این دیار در این پیروزی است./ایرنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 83 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم