چهارشنبه, 26 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3397
مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه آمل:

هزار و 260 آملی به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه آمل گفت: با اعلام ابلاغی استان برای اعزام راهیان نور در ایام نوروز برای شهرستان آمل یک هزار و 260 زائر است.

حجت‌الاسلام سید احمد حسینیان یکشنبه‌شب در نشست قرارگاه رسانه‌ای شهید کابلی و اردوی راهیان نور، اظهار کرد: اردوی راهیان نور تأثیر بسیار زیادی در بین خانواده‌ها و نسل جوان دارد و باید بیشتر از گذشته به این اردوی فرهنگی و مذهبی توجه داشت. وی افزود: بنا به فرمایشات رهبر انقلاب اردوی راهیان نور کار فرهنگی خوبی بوده که بسیار تأثیرگذار و شایسته است.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه آمل با اشاره به اینکه واقعه عاشورا در یک نیم روز حرف‌های بسیاری بعد سالیان دراز دارد و تا قیامت عاشورا و کربلا زنده است، تصریح کرد: اگر بعد سال‌های زیادی پس از هشت سال دفاع مقدس با رشادت‌ها، دلیری و جوانمردی رزمندگان، شهدا و ایثارگران و خانواده‌های‌شان حرف‎های فراوان برای گفتن در دنیا داریم به برکت انقلاب اسلامی و اردوهای راهیان نور است. وی با اعلام اینکه کربلای دیگری در عرصه ما با هشت سال دفاع مقدس اتفاق افتاد، بیان کرد: باید حوادث مختلف این رویداد عظیم ثبت، ضبط، حفظ و نگهداری شود و برای همیشه جاوید بماند.

حسینیان با بیان اینکه ماندگاری هشت سال دفاع مقدس با برگزاری هدفمند و منسجم اردوی راهیان نور اتفاق می‌افتد زیرا ماندگاری دفاع مقدس سند گویا و مانایی است که هر ساله باید بین هر ایرانی و غیرایرانی شکل گرفته و پیروزی کشورمان با دست خالی مقابل کل دنیا به جهانیان معرفی شود. وی با اعلام اینکه باید به جهانیان نشان دهیم که با دست خالی و مجهز بودن به سلاح ایمان به جنگ دشمنان رفته و پیروزی را از آن خود کردیم، یادآور شد: چه خوب می‌شد که برخی دولتمردان از جنگل تحمیلی انقلاب اسلامی درس بگیرند و بدانند که می‌توان با دست خالی پیشرفت‌ها و دستاوردهای بزرگ را از آن خود کرد ولی دلتمردان از ظرفیت بزرگی که دارند بهره نمی‌گیرند در حالی که مردم در وضعیت اقتصادی کنونی با سختی و مشکلات فراوان دست و پنجه نرم می‌کنند.

حسینیان با بیان اینکه باید جنگ تحمیلی تبلیغ گسترده شود تا آیندگان آن را در ذهن خود نقش ببندند و فراموش نکنند که آرامش و امنیت امروز با چه رشادت‌ها و دلیمردی‌هایی حاصل شد، گفت: رهبر معظم انقلاب نیز از برگزاری اردوی راهیان نور و تأثیر فرهنگی آن ابراز رضایت کردند. وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی به دنبال جنگ و آتش‌افروزی نیست، ادامه داد: برخی دولتمردان در اداره امور کوتاهی دارند و نباید کوتاهی‌ها در قبال مردم کشورمان که در همه صحنه‌ها حاضر هستند صورت گیرد.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه آمل با اعلام اینکه سقف ابلاغی استان برای اعزام راهیان نور در ایام نوروز برای شهرستان آمل یک هزار و 260 زائر است، بیان کرد: رهبر انقلاب زنده نگهداشتن یاد شهدا را کمتر از شهادت نمی‌داند و باید در راه تداوم مسیر و راه شهدا از جان و دل مایه بگذاریم.

مسؤول امور اردویی و راهیان نور آمل نیز در این نشست اظهار کرد: اردوی راهیان نور برای ایام تعطیل نوروز برای قبل سال جدید و بعد سال جدید طی چهار مرحله برنامه‌ریزی شده است. وی افزود: اردوها با اعزام از 22 اسفند امسال آغاز می‌شود که برای روزهای پایانی سال 1397 دو اعزام و برای روزهای نخست سال 1398 دو اعزام را در برنامه داریم.

مجتبی کشوری‌فر با اشاره به اینکه اردوها در قالب 27 دستگاه اتوبوس انجام می‌شود، بیان کرد: در این اعزام‌ها از بسیج محلات، اقشار، اصناف و بسیج ورزشکاران دعوت شده است. وی با اعلام اینکه تعدادی از زائران مازندرانی به اردوگاه شهید بلباسی شهید مدافع حرم که مختص مازنی‌ها در شهر است اعزام می‌شوند، بیان کرد: برخی دیگر هم به اردوگاه شهید جعفرزاده در اندیمشک اعزام می‌شوند.

مسؤول امور اردویی و راهیان نور سپاه ناحیه آمل با اشاره به اینکه اردوی راهیان نور پنج روزه بوده و زائران از مناطق جنگی و یادمان‌های مختلف همانند سد کرخه، فکه، اروندکنار، هفت تپه، شوش دانیال، شلمچه و طلائیه بازدید دارند، تصریح کرد: تعدادی از علاقمندانی که قصد سفر به صورت خانوادگی با خودروی شخصی را دارند می‌توانند برای اسکان و استفاده از مناطق جنگی از سپاه ناحیه آمل معرفی‌نامه کسب کنند. وی با اعلام اینکه کاروان‌های راهیان نور دارای روحانی و راوی هستند، گفت: زائران راهیان نور در فصول زمستان و بهار به مناطق جنگی جنوب و در فصل‌های تابستان و پائیز به مناطق عملیاتی غرب اعزام می‌شوند.

کشوری‌فر با تأکید بر اینکه اردوی راهیان نور دانش‌آموزی با اعزام 280 زائر خواهر و 235 زائر برادر در قالب آموزش و آمادگی دفاعی انجام شد، بیان کرد: اردوی راهیان نور دانشجویی مستقل بوده و هشت دستگاه اتوبوس دانشجو امسال به مناطق عملیاتی رفتند. وی با اعلام اینکه برگزاری اردوی راهیان نور دانش‌آموزی و دانشجویی جدای از اعزام ابلاغی در نوروز است، گفت: در اعزام نوروزی یک اتوبوس زائر از منطقه آسیب‌پذیر و محروم امت‌آباد به صورت رایگان به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند./فارس

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 116 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم