شنبه, 29 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3369

خبر خوب/ سبدهای پُر از ماهی صیادان مازندران

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیرکل شیلات مازندران گفت: صید ماهی تا 17 اسفند ماه امسال از مرز 4 هزار تن گذشت درحالی‌که مدت مشابه سال گذشته کمتر از یک‌هزار و 800 تن بوده است.

سال گذشته شرایط جوی نامساعد موجب شد ماهی‌گیران صید خوبی نداشته باشند، حتی صید برخی از ماهیگیران در مناطق شرقی مازندران در حد چند کیلو بوده است. امسال ماهیگیران مازندران خوشحال از آبی بیکران و سبدهای آنان پر از ماهی است البته برخی از مناطق شرقی استان همچنان در کمبود صید رنج می‌برند ولی در مجموع سبدهای صید ماهیگیران مازندران پراز ماهی بوده است.

مدیرکل شیلات مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: میزان صید ماهی از مرز 4 هزار تن گذشت که بسیار بی‌سابقه بوده است. وی افزود: صید ماهی تا 17 اسفند ماه امسال از مرز 4 هزار تن گذشت درحالی‌که مدت مشابه سال گذشته کمتر از یک‌هزار و 800 تن بوده است.

ولی‌الله محمدزاده اضافه کرد: میزان صید ماهی از ابتدای فصل صید تا 17 اسفند ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی 120 درصد و از لحاظ اقتصادی 150 درصد افزایش یافت. وی ادامه داد: ارزش اقتصادی ماهی‌های صید شده حدود 140 میلیارد تومان است.

مدیرکل شیلات مازندران با اعلام اینکه 70 درصد گونه‌های صید ازنوع ماهی سفید و 30 درصد از گونه کفال و سایر گونه‌ها بوده است، تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است شاهد روند افزایش صید تا پایان فصل صید در استان مازندران باشیم. وی خاطرنشان کرد: عوامل موثر افزایش صید شامل رعایت مسائل کیفی در تکثیر و رهاسازی بچه ماهی، توجه به تکثیر طبیعی و شیل‌گذاری و شرایط اقلیمی مازندران بوده است.

محمدزاده در پاسخ به این سؤال مبنی بر اینکه با افزایش صید تغییری در قیمت ماهی خواهیم داشت، گفت: باتوجه به افزایش قیمت ادوات صیادی تغییری در نرخ ماهی نخواهیم داشت. وی یادآور شد: در حال حاضر قیمت ماهی سفید از 40 تا 60 هزار و ماهی کفال از 20 تا 50 هزار براساس اندازه متغیر است.

مدیرکل شیلات مازندران در پایان گفت: افزایش قیمت ماهی در مقایسه با سایر اقلام پروتئینی بین 30 تا 40 درصد افزایش یافت درحالی‌که قیمت سایر اقلام پروتئینی تا 100 درصد نیز رشد یافت./فارس

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 116 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم