شنبه, 02 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3193

بهره برداری از یک هزار و 355 واحد مسکن مهر مازندران

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ یک هزار و 355 واحد مسکن مهر با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، استاندار مازندران و مسئولان استانی با اعتباری بالغ بر 471 میلیارد ریال طی آئینی در مازندران به بهره‌برداری رسید.

احمد اصغری مهرآبادی در حاشیه این مراسم اظهار داشت: دولت مصمم است و تمام تلاش خود را به کار بسته تا طرح مسکن مهر را به اتمام برساند. وی با اشاره به اینکه رفع مشکلات مسکن مهر نیاز به همراهی و همدلی همه مسئولان است و در این زمینه اقدامات مناسبی نیز برای مسکن مهر انجام شده افزود: افزایش سقف تسهیلات بانکی مسکن مهر از جمله اقدامات دولت دراینخصوص بوده است.

مهرآبادی اظهار کرد: به دستور وزیر راه و شهرسازی مقرر شد تا مشکلات مسکن مهر احصاء تا زمانبندی مشخص پرونده مسکن مهر بسته شود. وی افزود: براین اساس اگثر استانها مورد بازدید قرار گرفت و بنا داریم در زمان مقرر تحویل متقاضیان شود. وی تصریح کرد: در استان مازندران حدود شش هزار واحد باقی مانده است که از این تعداد هزار واحد در شهرهای زیر 25 هزار نفر در اختیار بنیاد مسکن، 1900 واحد در اختیار راه و شهرسازی و مابقی خود مالکی است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر افزود: برای اتمام این 6 هزار واحد نیمه کاره 10 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است. وی با اعلام اینکه پروژه های مسکن مهر تا پایان دولت تدبیر و امید به مالکین آن تحویل داده می شود ادامه داد: سالانه 200 هزار واحد مسکن در کشور تحویل مردم می شود. وی آب، برق و گاز را مشکلات زیربنایی مسکن مهر اعلام کرد و گفت: براساس برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی یک سوم اعتبار از سوی وزارتخانه و دو سوم مابقی را باید استان ها تامین کنند.

سید محمد نظری مدیر کل کل راه و شهرسازی مازندران نیز در آیین بهره برداری از 1355 واحد مسکن مهر در استان مازندران گفت: سهم استان مازندران از طرح مسکن مهر کشور 58 هزار واحد بود که از این تعداد حدود 52 هزار واحد تاکنون به اتمام رسیده است. وی بزرگترین مشکل مسکن مهر این استان را جانمایی نادرست وغیر کارشناسی طرح دانست و گفت: این مساله باعث شده تا دولت هزینه های زیادی را برای تامین زیرساخت های مسکن مهر جهت حمایت از اقشار کم درآمد به عنوان متقاضیان اصلی این واحدهای مسکونی متحمل شود.

به گفته مدیر کل راه و شهرسازی مازندران مشکل در جانمایی مسکن مهر استان در حالی است که فضای خالی برای اجرای این طرح در نزدیکی شهرهای استان وجود داشت که امکان تامین خدمات زیرساختی برای آنها مهیاتر بوده و می توانست مناطق خوبی برای اجرای این طرح باشد. وی خاطرنشان کرد: تعداد یک هزار و 355 واحد مسکن مهر افتتاح شده، تماماً در شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت قرار دارد.

سید محمد نظری افزود: در بخش تعهدات دولتی شامل ، قراردادهای تفاهم نامه سه جانبه – تعاونی و خود مالک در شهرهای آمل، بابلسر، بهشهر، تنکابن، ساری، رامسر، قائمشهر، فریدون کنار،جویبار، نور و نوشهر با هزینه ای بالغ بر 741 میلیارد ریال افتتاح و در اختیار متقاضیان قرار گرفت.

در ایام الله دهه مبارک فجر تعداد 35 پروژه در حوزه ساخت ومهندسی، فنی و اجرایی و راه روستایی با اعتباری بالغ بر 1176 میلیارد ریال افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت که پروژه مسکن مهر نیز بخشی از آن بوده که امروز با حضور مسئولین این تعداد از مسکن مهر افتتاح و در اختیار متقاضیان قرار گرفت./بلاغ

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 97 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم