یکشنبه, 27 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2949
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران اعلام کرد:

اعمال محدودیت تردد خودروها در مسیر راهپیمایی 22 بهمن مازندران

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران گفت: بر خلاف سال گذشته علاوه بر انسداد دو طرفه خیابان‌های مسیر راهپیمایی تمامی کوچه‌های منتهی به مسیر اصلی راهپیمایی شهرهای مختلف استان نیز مسدود شده است.

مهدی باقری عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باتوجه به راهپیمایی 22 بهمن و همچنین اعلام مسیرهای 60 گانه از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مازندران، از بامداد تا ساعت 12 ظهر روز 22 بهمن پارک خودروها در مسیرهای اصلی راهپیمایی ممنوع اعلام شده و خودروهای پارک شده به پارکینگ حمل می‌شود. وی با تاکید بر ضرورت همکاری و مشارکت مردم به‌ویژه ساکنان مسیرهای 60 گانه راهپیمایی 22 بهمن در زمینه انضباط ترافیکی با مأموران پلیس، گفت: به‌دلیل اهمیت ایجاد امنیت، شعاع تردد در مسیرها نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران افزود: برخلاف سال گذشته علاوه بر انسداد دو طرفه خیابان‌های مسیر راهپیمایی تمامی کوچه‌های منتهی به مسیر اصلی راهپیمایی شهرهای مختلف استان نیز مسدود شده است. وی با بیان اینکه وسایل نقلیه عمومی به ویژه اتوبوس و تاکسی برای جابه‌جایی مردم به اندازه کافی تامین شده است، اضافه کرد: همچنین تمهیدات لازم برای وسایل نقلیه امداد و نجات ایجاد شده است و یادآور شد: توصیه ما این بوده مردم در فاصله معینی از مسیرهای راهپیمایی خودروهای خود را پارک کنند.

باقری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: اگرچه استان پذیرای افراد با فرهنگ‌های متفاوتی از آحاد مردم استان‌های مختلف کشور است، اما رعایت قوانین و مقررات برای همه باید اصل باشد. وی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که تنها سه درصد از رانندگان تخلفات خطرآفرین در استان انجام می‌دهند.

باقری یادآور شد: با توجه به ساختار خیابان‌های شهری مازندران بررسی‌ها نشان داده است که عامل اصلی حدود 40 درصد ترافیک در پنج شهر بابل، ساری، قائم‌شهر، تنکابن و آمل تنها به‌دلیل پارک دوبله خودروها است. وی بیان کرد: امسال 75 درصد از 162 نقطه حادثه‌خیز درون شهری مرتفع شده و همچنین 25 درصد از نقاط حادثه‌خیز دیگر به‌دلیل نبود بودجه و اعتبار با علائم و تابلوها آشکارسازی صورت گرفت.

رئیس پلیس راهور مازندران با اعلام اینکه 57 درصد تصادفات منجر به فوت در استان درون شهری است، تصریح کرد: ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز امری مهم و ضروری بوده است. وی با اشاره به اینکه در 10 ماهه امسال 507 نفر از رانندگان استانی و خارج از استان در قالب مسافر که از چراغ قرمز عبور کرده و دارای نمره منفی 30 رانندگی بوده‌اند شناسایی و گواهینامه آنان ضبط شد، گفت: در این مدت 43 هزار و 163 نفر نیز به دلیل تخلفات رفتاری و اجتماعی از جمله پرتاب اشیاء از داخل خودرو به بیرون و عفاف و حجاب تذکر و اعمال قانون شدند.

این مسئول با بیان اینکه در این مدت 588 نفر از رانندگان که از قرص‌های روان‌گردان استفاده کرده بودند، شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند، ادامه داد: رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی بارزترین مفاد حقوق شهروندی است که قابل لمس برای همه است. وی از برگزاری 137 طرح انضباط ترافیکی در مناطق مختلف شهری استان مازندران در 10 ماهه امسال خبر داد و افزود: تا پایان امسال نیز 37 طرح انضباط ترافیکی در استان برگزار می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران در پایان گفت: از اسفندماه نیز خودروهای مجهز به دوربین ثبت تخلفات پلیس راهنمایی و رانندگی شهرهای ساری، بابل، آمل، قائم‌شهر و تنکابن در تیررس ثبت تصویری تخلفات رانندگی قرار می‌گیرند./فارس

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 101 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم