یکشنبه, 27 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2883
مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران:

ساخت 117 پروژه در حال انجام است

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مديرکل اوقاف و امور خيريه مازندران بيان کرد:کمک به نيازمندان، اعزام زائر اولي ها به مشهد، تهيه دستگاه هاي مراکز درماني و خدمات رساني به پياده روي اربعين از جمله اقدامات اوقاف و امور خيريه استان است.

مديرکل اوقاف و امور خيريه استان مازندران در برنامه رهاورد چهل ساله در محل سالن مجتمع اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ساري، گفت: در حال حاضر حدود 117 پروژه در حال اجرا است.حجت الاسلام حيدري با بيان گستردگي برنامه هاي اداره کل اوقاف و امور خيريه مازندران، گفت: موقوفاتي در استان براي کمک به دانش آموزان، خريد لوازم التحرير و پوشاک از 200 سال گذشته وقف شده است. وي با اشاره به اينکه اداره کل اوقاف و امور خيريه در طول 40سال گذشته در حدود 500 پروژه را مديريت کرده است، افزود: در حال حاضر حدود 117 پروژه در حال اجرا است.

مديرکل اوقاف و امور خيريه مازندران بيان کرد: کمک به نيازمندان، اعزام زائر اولي ها به مشهد، تهيه دستگاه هاي مراکز درماني و خدمات رساني به پياده روي اربعين از جمله اقدامات اوقاف و امور خيريه استان است. وي از برگزاري 40 دوره مسابقات قرآني با حضور قاريان استاني و کشوري در طول سال هاي گذشته خبرداد و افزود: بيش از 13 هزار سند وقفي در طول 10 سال گذشته بازنويسي شد.

حيدري با بيان اينکه براي ايجاد امنيت در امامزاده ها دوربين نظارت نصب شده است، گفت: در حال حاضر امامزاده ها امن ترين مکان براي مردم است. وي در پاسخ به سئوالي درباره امامزاده سازي در استان، افزود: هيچ گونه امامزاده سازي در استان وجود ندارد.

مديرکل اوقاف و امور خيريه مازندران در پاسخ به سئوالي درباره وقفي بودن بيمارستان رازي قائمشهر، گفت: اين بيمارستان در گذشته امامزاده و وقفي بود که در سفر شاه تخريب و تبديل به بيمارستان شد، زمين اين بيمارستان براي امامزاده است و حکم آن هم داريم اما به دليل مسايل درماني سعي بر حل موضوع از طريق مسالمت آميز است. وي درباره امامزاده هاشم، افزود: سازمان اوقاف وظيفه خود را درباره اين امامزاده انجام داده و هيأت امناي آن از طرف سازمان تعيين شده است./آریا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 91 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم