پنج شنبه, 31 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2853
با پیگیری دادستانی مازندران برای حل مشکل فاضلاب صورت گرفت؛

اعلام جرم علیه شهرداری رامسر و مسدود سازی لوله های فاضلاب

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ با پیگیری دادستانی مازندران برای حل مشکل فاضلاب، اعلام جرم علیه شهرداری رامسر و مسدود‌سازی لوله‌های فاضلاب صورت گرفت.

حسب دریافت گزارش‌های مردمی و اطلاعات دریافتی در خصوص رها کردن فاضلاب خانگی در منطقه ای از شهر رامسر و متعاقباً دستور رئیس کل دادگستری استان مازندران برای پیگیری موضوع، اقدامات لازم در این خصوص از سوی دادستانی شهرستان رامسر انجام شد.

به لحاظ اهمیت محیط زیست و سلامت و بهداشت عمومی پیگیری لازم توسط دادستانی انجام گرفت و با ارجاع پرونده به بازپرسی و صدور دستور قضایی لازم، نسبت به مسدودسازی لوله های فاضلاب توسط ماموران شهرداری و با حضور نمایندگان محیط زیست و شبکه بهداشت اقدام شد.

همچنین با توجه به مشکل شیب کوچه مذکور و بالا بودن آب های سطحی و درخواست اهالی، معاینه محل توسط بازپرس محترم با حضور سرپرست شهرداری و نماینده محیط زیست صورت گرفت. ضمن اینکه مراتب به شهرداری جهت اجرای وظایف قانونی و ایجاد کانال و هدایت آبهای سطحی مطابق ماده ۵۵ قانون شهرداری ها ابلاغ شده است.

بر اساس این گزارش علیه شهرداری نیز اعلام جرم شده و سرپرست شهرداری به اتهام عدم اجرای وظایف قانونی و تهدید علیه بهداشت عمومی تفهیم اتهام شد.لازم به ذکر است با توجه به دغدغه دادستانی راجع به محیط زیست، پرونده مذکور و موضوع ادعای متقاضی در حال رسیدگی است؛ ضمناً چندی پیش کشتارگاه کتالم رامسر به دلیل آلایندگی زیست محیطی تعطیل شد.

گفتنی است نبود سیستم فاضلاب شهری و همچنین دفن زباله در جنگل، دو چالش مهم شهرستان رامسر است و تاکنون در دو نوبت علیه شهرداری رامسر اعلام جرم شده است./ایلنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 129 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم