شنبه, 26 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3465

چرا عناصر شبکه سوم سیما، حتی اجازه حفظ برند «نود» را برای تلویزیون نمی‌دهند؟

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ چرا عناصر شبکه سوم سیما حتی اجازه حفظ برند «نود» را برای تلویزیون نمی‌دهند؟ با وجود آنکه گزارش‌هایی درباره احتمال انتقال برنامه نود به دیگر شبکه‌های تلویزیون منتشر شد، قائم مقام علی فروغی مدیر شبکه سوم سیما آب پاکی را روی دست همه ریخت و تأکید کرد، آنها در شبکه سوم سیما اجازه چنین کاری را نمی‌دهند؛

ادبیاتی که نشان می‌دهد، این عناصر دست کم در تعابیر کلامی‌شان چنین قدرتی برای خود متصورند که برای کل تلویزیون تصمیم‌گیری کنند و حاضرند ولو به قیمت تعطیلی همیشگی نودِ عادل فردوسی‌پور، اوضاع تغییر کند.

«تابناک»؛ در روزهای اخیر گزارش‌هایی منتشر شده بود که از تلاش‌های مدیران ارشد صداوسیما از جمله مرتضی میرباقری معاون سیما سازمان صداوسیما برای حفظ «نود» ولو در قالب انتقال به شبکه دیگر خبر می‌داد؛ گزارش‌هایی که تأکید داشت این تلاش‌ها پس از حجم بازخورد منفی تعطیلیِ نود و حذف عادل فردوسی‌پور بود که مدیران صداوسیما با آن مواجه شده‌اند. میرباقری و دیگر مدیران ارشد رسانه ملی نسبت به این گزارش‌ها سکوت و از تأیید یا تکذیب آن پرهیز کردند.

در مقابل عوامل تصمیم گیر در شبکه سوم سیما به سرعت واکنش نشان دادند و در همین راستا، جعفر عبدالملکی، قائم مقام مدیر شبکه سه سیما، دیروز در جریان گفت و گویی در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه دیگری جایگزین «نود» شده است، توضیح داد: «این برنامه در قالب برنامه دیگری پخش خواهد شد. بخش عمده‌ای از برنامه «نود» بر عهده برنامه «فوتبال برتر» است. به‌ نوعی فوتبال برتر جایگزین شده است. البته ما جلسه‌های اختصاصی برگزار خواهیم کرد تا جایگزین خوبی برای 90 متناسب با ذائقه مردم تولید کنیم.»

چرا عناصر شبکه سوم سیما حتی اجازه حفظ برند «نود» را برای تلویزیون نمی‌دهند؟

در کنار حرف‌های عجیب و غیرقابل قبولی که قائم مقام علی فروغی در این گفت و گو مطرح کرده و اظهار داشته این تغییرات باید چند سال قبل رخ می‌‎داد، عبدالملکی یک نکته کلیدی را مطرح کرده که تلاش برای ممانعت از حفظ 90 را نشان می‌دهد. عبدالملکی تأکید کرده است: «شبکه سه سیما اجازه نخواهد داد 90 در هیچ شبکه دیگری روی آنتن برود. ما سعی داریم که جایگزین برنامه را متناسب با ذائقه مردم طراحی و تولید آن را شروع کنیم. این جایگزینی بدون حضور ایشان خواهد بود و قطعاً عادل فردوسی‌پور در شبکه سه نخواهد بود.»

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 85 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم