شنبه, 02 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2802
رییس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت:

وضعیت دانشگاههای ایران در پایگاه رتبه‌بندی تایمز

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رییس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: دانشگاههای ایرن توانسته اند در 9 حوزه موضوعی در بین دانشگاههای برتر جهان قرار گیرند.

محمدجواد دهقانی گفت: یکی از رتبه‌بندی‌های مهمی که تایمز به صورت سالانه انجام می‌دهد، ارزیابی و سنجش دانشگاه ها در حوزه های موضوعی مختلف است،این رتبه بندی در 11 حوزه موضوعی کلی که برخی از آنها دارای چندین موضوع فرعی است، دانشگاههای برتر جهان را معرفی می‌کند.

وی افزود: دانشگاه های ایرن توانسته اند در 9 حوزه موضوعی پزشکی، علم فیزیکی، هنر و علوم انسانی، علوم اجتماعی، اقتصاد و تجارت، علوم زیستی، آموزش علوم کامپیوتری و مهندسی فناوری در بین دانشگاههای برتر جهان قرار گیرند.

دهقانی خاطرنشان کرد: در لیست منتشر شده از پر استنادترین دانشمندان جهان از کشور ایران نام 16 پژوهشگر دیده می‌شود که نسبت به تعداد دانشمندان در سال 2017 این تعداد به بیش از دو برابر رسیده است.

وی تصریح کرد: در بین کشورهای جهان، آمریکا با دو هزار و 639 پژوهشگر پراستناد در رتبه اول قرار دارد و پس از آن کشورهای انگلستان، چین، آلمان، استرالیا، هلند، کانادا، فرانسه، سویس و اسپانیا در بین 10 کشور برتر پژوهشگر پراستناد قرار دارند./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 86 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم