شنبه, 02 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2781
در یکقدمی فینال به یک اتفاق و غفلت باختیم؛

زخم عمیق شمشیر سامورایی بر پیکر یوزهای کی روش

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ در پایان 45دقیقه نخست نیمه نهایی جام ملتهای آسیا، تیم های ایران و ژاپن به تساوی بدون گل رسیدند.

بیست دقیقه اول بازی در اختیار ژاپنی ها بود و آنها چهار بار فرصت باز کردن دروازه ایران را داشتند اما با نزدیک شدن به دقایق میانی نیمه نخست، شاگردان کی روش مالکیت توپ در میانه میدان را در اختیار گرفتند و از کناره ها روی دروازه سامورایی ها فشار آوردند. غیبت طارمی و تنهایی سردار آزمون در حملات یوزها مشهود است.

لحظات حساس بازی ایران و ژاپن

دقیقه 67: گل دوم برای ژاپن/ یویا اوساکو : پورعلی گنجی برای دفع توپ تکل زد که توپ در حالت تکیه روی زمین به دست او خورد و داور استرالیایی پنالتی گرفت. پنالتی را یویا اوساکو برخلاف جهت بیرانوند زد تا اختلاف دو برابر شود.

دقیقه 61: ضربه کاشته ایران را جهانبخش به زیبایی هرچه تمام تر به طاق دروازه ژاپن فرستاد که گلر ژاپن توپ را در آستانه ورود به دروازه به کرنر فرستاد.

دقیقه 56: گل برای ژاپن/ اوساکو: پورعلی گنجی بعد از دفع اولیه توپ از اندو؛  آن را رها کرد و بازیکنان ایران به جای رفتن دنبال توپ به سمت داور رفتند! که بازیکن ژاپن هم به راحتی توپ را روی دروازه ایران فرستاد و در غفلت تیم ایران اوساکا با یک ضربه سر قفل دروازه بیرانوند را باز کرد.

دقیقه 2+45: با دریبل جهانبخش و خطای ناگاتومو یک ضربه ایستگاهی در سمت راست نصیب ایران شد که دژاگه توپ را استادنه به دهانه دروازه ژاپن ارسال کرد اما پیش از ضربه سر نهایی جهانبخش، مدافعان ژاپن زودتر توپ را دفع کردند تا نیمه بدون گل تمام شود.

دقیقه 43: اوت بلند امیری با دفع مدافعان ژاپن در پشت محوطه جریمه به حاج‌صفی رسید که مهار توپ و شوت روی پای او با فاصله نه چندان کمی از روی دروازه حریف به بیرون رفت.

دقیقه 39: پای امید ابراهیمی در یکی از توپ های میانه زمین روی پای هافبک ژاپن رفت که داور اعلام خطا و کارت زرد به ابراهیمی کرد. متعاقب آن بحث لفظی اشکان دژاگه و اوساکو تبدیل به درگیری فیزیکی شد که با دخالت داور استرالیایی این دعوا تمام شد.

دقیقه 28: ارسال مورب و بی نظیر حاج‌صفی از جناج چپ برای آزمونِ تک و تنها را یوشیدا با تکل بموقع، زودتر از سردار راهی کرنر کرد. اگر این توپ رد می شد سردار با گلر آبی پوشان تک به تک بود.

دقیقه 22: سردار آزمون با نفوذ به درون محوطه جریمه، به دو بازیکن ژاپن لایی انداخت و ضربه زمینی عالی به چارچوب زد اما دروازه بان ژاپن در آخرین لحظه با پا توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه 19: نفوذ گروهی و پاس های کوتاه ژاپنی ها از جناح چپ ایران فرصت شوتزنی را برای دوان فراهم کرد اما شوت او روی پایش سوار نشد و به آرامی راهی اوت شد.

دقیقه 17: کرنر خطرناک ژاپنی ها با ضربه سر مایا یوشیدا  از بالای دروازه ایران با اختلاف کمی راهی اوت شد.

دقیقه 13: فرار و ارسال زمینی خطرناک مینامی نو از جناح راست ایران می توانست با یک بغل پای ساده به گل ژاپنی ها تبدیل شود اما پوشش بموقع و عالی کنعانی زادگان توپ را دفاع کرد و اجازه ضربه نهایی نشد.

دقیقه 1: ارسال خطرناک شیباساکی از روی سر بازیکنان ژاپن عبور کرد و در دستان بیرانوند آرام گرفت.

نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا - امارات 2019 - دوشنبه: 97/11/08 ؛ ساعت 17:30 - استادیوم هزاع بن زاید شهر العین

داور: کریستوفر بیس (استرالیا)  کمک‌ها: متئو کریم و آنتون اشچتینین

ترکیب ایران : علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، حسین کنعانی‌زادگان، میلاد محمدی، رامین رضائیان، احسان حاج‌صفی، امید ابراهیمی، اشکان دژاگه، وحید امیری، علیرضا جهانبخش و سردار آزمون

سرمربی: کارلوس کی روش

ترکیب ژاپن: شوئیچی گوندا، یوتو ناگاتومو، تاکهیرو تومیاسو، هیروکی ساکای، مایا یوشیدا، واتارو اندو، گاکو شیباساکی، گمکی هاراگوچی، تاکومی مینامینو، ریتسو دوان و یویا اوساکو

سرمربی: هاجیمو موریاسو

دو ساعت مانده به آغاز دیدار ایران و ژاپن، سکوهای ورزشگاه شاهد ورود تماشاگران و نشستن آنها در صندلی های شان است. درهای ورزشگاه از سه ساعت مانده به سوت آغاز بازی توسط داور استرالیایی، به روی هواداران باز شد.

کی روش در آخرین دقایق قبل از بازی با ژاپن چه گفت

کارلوس کی‌روش طبق قوانین ای اف سی دقایقی پیش از آغاز بازی ایران برابر حریفش در نیمه نهایی جام ملتها اظهار کرد: می‌خواهیم خوب بازی کنیم. تا این‌جا نشان دادیم که این توانایی را داریم. امیدوارم که در این بازی هم خوب باشیم. او درباره نقش سردار آزمون در دیدار برابر ژاپن نیز گفت: سردار تنها بازیکن ما نیست. ما بازیکنان فوق‌العاده‌ای داریم. ما یک تیم هستیم. به همه آن‌ها اعتماد دارم. ما یک تیم بزرگ هستیم. مطمئنم آن‌ها بهتر و بهتر می‌شوند.

یازده مرد اصلی کی روش مقابل سامورایی ها اعلام شد

اسامی ۱۱ بازیکن اصلی تیم ملی ایران در مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا اعلام شد. با تصمیم کارلوس کی‌روش، علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، حسین کنعانی‌زادگان، میلاد محمدی، رامین رضائیان، احسان حاج‌صفی، امید ابراهیمی، اشکان دژاگه، وحید امیری، علیرضا جهانبخش و سردار آزمون بازیکنان اصلی تیم ملی در مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات خواهند بود. مهدی طارمی که در بازی‌های قبلی تیم ملی فیکس بود، این دیدار را به علت دو اخطاره بودن از دست داده‌است.

تماشاگرانی که میل به ورود استادیوم ندارند!

با اعلام مسؤولان حراست ورزشگاه هزاع بن‌زاید، از ساعتی پیش درهای ورودی هواداران به روی هواداران باز شد و افرادی که بلیت در اختیار دارند وارد استادیوم شدند. از شب گذشته تمام ٢۵هزار بلیت این بازی به فروش رفته بود. در حال حاضر در زمین مسابقه تمرینات لازم برای اجرای مقدمات پیش از بازی انجام می‌شود.

ورزشگاه هزاع بن‌زاید

با وجود این که درهای ورزشگاه باز شده اما هوادار کمی مقابل ورزشگاه هستند که قصد ورود دارند و اغلب آنها مشغول تشویق تیم ملی کشور خود در خیابان های اطراف و نشان دادن اتحاد خود برای حمایت از تیمشان در راه صعود به فینال هستند.

کاروان تیم ملی فوتبال ایران رأس ساعت ١۵:۴۵ هتل محل اقامت خود را ترک کرد تا با رسیدن به ورزشگاه خود را برای بازی آماده کند. آنها دقایقی دیگر به ورودی رختکن ورزشگاه خواهند رسید.

بازار گرم کری خوانی ایرانی ها و ژاپنی ها بیرون درب ورزشگاه

کمتر از دو ساعت مانده به آغاز دیدار ایران و ژاپن تعداد زیادی از هواداران ایرانی مقابل درب ورزشگاه هزاع بن‌زاید ایستاده‌اند و به تشویق تیم ملی فوتبال ایران می‌پردازند و برای حریف آسیای شرقی کری می خوانند.

بیشتر هواداران که مقابل ورزشگاه هستند از ایران آمده‌اند. آنها با توجه به نتایج قبلی تیم ملی توقع دارند در این بازی هم تیم ملی کشورمان با اختلاف گل زیاد ژاپن را بدرقه کند و با همین تصور هم برای هواداران حریف کری می خوانند!

تمرین سرود تیمهای ملی و شلوغی در جایگاه خبرنگاران

چهار ساعت مانده به آغاز بازی، مراسم شروع مسابقه که پخش سرود ملی دو کشور بود، تمرین شد. به همین خاطر چندین بار سرود ایران و ژاپن در ورزشگاه نواخته شد.

تعداد خبرنگاران، گزارشگران و عکاسان حاضر در ورزشگاه نسبت به تمام دیدارهای قبلی ایران بیشتر است و نزدیک به دو برابر دیدار مقابل چین خبرنگار و عکاس به العین آمده‌اند.

66درصد نظر کاربران آسیایی؛ برد ایران مقابل ژاپن

تیم ملی ایران امروز از ساعت 17:30 به وقت تهران در نیمه نهایی جام ملتهای آسیا مقابل ژاپن صف آرایی می کند. توییتر عربی شبکه بین اسپورت، در آستانه این دیدار حساس اقدام به نظرسنجی از برنده این بازی در نزد کاربران خود کرده است که 66 درصد کاربران این شبکه به ایران و 34 درصد به ژاپن رای دادند./تابناک

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 84 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم