سه شنبه, 01 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2461
حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور؛

امیدوارم هر 4 وزیر از مجلس رای اعتماد بگیرند

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تاکید کرد: نگاههای حزبی و سیاسی در رای اعتماد به وزرای پیشنهادی وجود نخواهد داشت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی فارق از نگاههای حزبی به موضوع صلاحیت وزرای پیشنهادی می پردازند.

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور به شاخص‌های مدنظر دولت برای معرفی وزرا اشاره کرد و گفت:  وزرای پیشنهادی بر اساس یک شاخص‌هایی توسط رییس‌جمهور انتخاب شدند که کارآمدی یکی از مهمترین شاخص‌های معرفی وزرا است. وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی اختیار قانونی دارد و نهایتا باید به وزرا رای اعتماد بدهد.

این معاون رییس جمهور با بیان اینکه نگاه‌های سیاسی در رای اعتماد نمایندگان به وزرا وجود ندارد، تاکید کرد: برداشت من این است که نگاه‌های حزبی و سیاسی در رای اعتماد به وزرای پیشنهادی وجود نخواهد داشت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی فارغ از نگاه‌های حزبی به موضوع صلاحیت وزرای پیشنهادی می‌پردازند.

امیری ابراز امیدواری کرد که هر ۴ وزیر پیشنهادی دولت از مجلس رای اعتماد بگیرند و گفت: بسیار امیدوارم در زمان باقی مانده تا بررسی وزرای پیشنهادی در مجلس با توجه به گفت‌وگویی که میان نمایندگان با وزرای پیشنهادی در فراکسیون‌ها، کمیسیون‌ها، مجامع استانی، گفت‌وگوهای دو جانبه صورت می‌گیرد، هر ۴ وزیر رای خوبی از مجلس بگیرند.

امیری در خصوص برخی شائبه‌ها مبنی بر جلسات روحانی با جریانات سیاسی به منظور رای آوری وزرای پیشنهادی، گفت: این جلسات و نشست‌ها برنامه‌ها روتین آقای رییس‌جمهور است. آقای روحانی هر چند وقت یک بار با جریانات مختلف سیاسی نشست خواهند داشت و این نشست‌ها قرار است تداوم داشته باشد.

او همچنین در خصوص زمان برگزاری نشست رییس جمهور با اصولگرایان گفت دفتر رییس جمهور این برنامه را تنظیم می‌کند و تاریخ این نشست هنوز مشخص نیست./اعتماد آنلاین

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 93 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم