پنج شنبه, 29 شهریور 1397
شناسه خبر:2130

رضا مقدسی مدیرعامل سابق خبرگزاری مهر به دیدار حق شتافت

  • انداز قلم

به گزارش سوما نیوز؛ همزمان با ایام فاطمیه، رضا مقدسی، پیشکسوت و مدیر ارشد رسانه‌ای، صبح امروز پس از ماه ها تحمل بیماری‌، به دیدار حق شتافت.

رضا مقدسی مدیرعامل پیشین خبرگزاری مهر و از چهره‌های اخلاقی مطبوعات کشور بدرود حیات گفت. مقدسی متولد سال ۱۳۴۶ بود که فعالیت رسانه‌ای را از دوران دانش‌آموزی با نوشتن در نشریه دانش‌آموزی حزب جمهوری اسلامی آغاز کرد.

مقدسی در ادامه شور شیرینش برای فعالیت در عرصه خطیر مطبوعات، فعالیت حرفه‌ای خود را از بیست سالگی در روزنامه قدس شروع کرده و همچنین مسئولیت‌هایی نظیر پروژه سراسری روزنامه قدس و سردبیری و معاونت مدیرمسئول این روزنامه در تهران را عهده‌دار بود.

رضا مقدسی مدیرعامل سابق خبرگزاری مهر به دیار حق شتافت

حضور در بخش‌های مختلف تحریریه‌ای صداوسیما، دبیری سرویس‌های جامعه و سیاسی روزنامه جام‌جم، قائم مقامی مدیرمسئولی همشهری، مدیرمسئولی روزنامه خبر، مدیرعاملی خبرگزاری مهر و مدیرمسئولی روزنامه بین‌المللی تهران تایمز، از مقدسی یک مدیر باتجربه در حوزه رسانه و صاحب‌نظر در زمینه روزنامه‌نگاری تراز انقلاب اسلامی ساخته بود.

از دیگر سوابق مدیریتی مقدسی می‌توان به مدیریت روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فعالیت‌های تشکیلاتی در حوزه روزنامه‌نگاری و دو دوره عضو هیأت مدیره انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان یاد کرد.

مقدسی از سال ۹۲ به بیماری سرطان روده مبتلا شده بود و پس از گذراندن دوران شیمی‌ درمانی، برای مدتی بهبود یافت. او از آذر سال گذشته بار دیگر شیمی‌درمانی خود را از سر گرفت که به دلیل ضعف جسمانی پس از مدتی شیمی درمانی متوقف شد و در نهایت پس از ماه‌ها دست و پنجه نرم کردن با بیماری، این فعال رسانه‌ای ۱۳ بهمن ماه ۹۶ دار فانی را وداع گفت.

دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت با صدور اطلاعیه ای درگذشت رضا مقدسی، از مدیران رسانه ای کشور را به خانواده داغدار آن مرحوم و جامعه رسانه ای کشور تسلیت گفت.

«تحریریه سومانیوز» این ضایعه دردناک را به خانواده آن مرحوم و جامعه خبری تسلیت می گوید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

تبلیغ طلایی

تبلیغ نقره ای

تبلیغ برنزی

تبلیغات سوما

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 108 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم