یکشنبه, 24 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3594
برانکو:

جدایی از پرسپولیس برایم ساده نبود

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ برانکو ايوانکوويچ درباره دوران حضورش در پرسپوليس گفت:" من چهار سال در پرسپوليس حضور داشتم و ما در اين مدت شش جام بدست آورديم.

وبسايت اسپورتسکه نووستي کرواسي در گزارشي مصاحبه خود با برانکو ايوانکوويچ را منتشر کرد که برانکو در آن به مسائل مربوط به جدايي‌اش از پرسپوليس و پيوستن به الاهلي عربستان پرداخته و در مورد دوران حضورش در ايران و ديگر مسائل صحبت مي‌کند.

برانکو ايوانکوويچ در ابتداي اين مصاحبه درباره دوران حضورش در پرسپوليس گفت:" من چهار سال در پرسپوليس حضور داشتم و ما در اين مدت شش جام بدست آورديم. پرسپوليس سه بار قهرمان ايران شد و به فينال ليگ قهرمانان آسيا رسيد. من پيش از آن هم در ايران کار کرده بودم و هنوز هم با اين کشور، مردمش، شهر تهران، باشگاه پرسپوليس و هوادارانش رابطه خوبي دارم. ايران در قلب من جا دارد و جدايي براي من مسلماً ساده نيست. من مدتي بود در اين باره فکر مي‌کردم و در نهايت تصميم گرفتم بروم.

برانکو درباره طلبش از پرسپوليس و اينکه با توجه به شرايط تحريم‌ها پرسپوليس مي‌تواند بدهي‌اش را به او پرداخت کند گفت:" من فکر نمي‌کنم اين مساله مشکل‌ساز شود. اين روزها از مربيان و بازيکنان فوتبال حمايت شده و مشکلات آنها هميشه حل مي‌شود. اگر از طريق عادي نشود راه‌هاي ديگري هم وجود دارد. فقط بايد صبور بود. من مطمئنم در نهايت همه چيز حل مي‌شود".

برانکو درباره باشگاه الاهلي عربستان گفت:" الاهلي يکي از چهار تيم بزرگ عربستان است. الهلال، النصر، اتحاد و الاهلي چهار باشگاه بزرگ فوتبال اين کشور هستند و الاهلي بزرگترين باشگاه اين کشور محسوب مي‌شود. به جز الاهلي تا کنون مربي‌هاي کروات در هر سه باشگاه ديگر کار کرده‌اند و حالا من اين فرصت را دارم که به عنوان اولين کروات هدايت الاهلي را به عهده بگيرم. من قبلا در عربستان کار کرده‌ام و مربي الاتفاق بوده‌ام و بنابراين ليگ اين کشور، فوتبالش و آداب و رسومش را مي‌شناسم. عربستان در کنار ايران بدون شک يکي از قدرت‌هاي فوتبال اين منطقه است. البته اين را مي‌دانيم که روساي باشگاه‌هاي اين کشور صبور نيستند. آنها مربي‌هاي خود را با اعتماد کامل به آنها استخدام مي‌کنند ولي يکي دو شکست کافي است تا بليطي يک‌طرفه خريده و مربي را راهي کنند. البته اين فقط مختص به خاورميانه نيست. شما دوران حضور آنچلوتي در بايرن را ديديد و الان مي‌بينيد که نيکو کوواچ در فصل گذشته در بايرن با چه مشکلاتي روبرو بود. کسي که سرمربي فوتبال مي‌شود بايد به زندگي در اين شرايط و تحت استرس شديد عادت کند". 

برانکو در ادامه مصاحبه گفت:" من از چالش و کار خسته نشده‌ام. من عاشق کارم هستم و مي‌خواهم بازيکنان جوان را پرورش بدهم و شاهد پيشرفت‌شان باشم. من به خصوص از کار کردن هر روزه در سطح باشگاهي خوشم مي‌آيد و خوشحالم که مي‌توانم همچنان به عنوان مربي باشگاهي فعاليت کنم. من مثل هميشه باانگيزه‌ام و منتظر شروع کارم در الاهلي هستم".

برانکو در پاسخ به سوالي درباره اينکه الاهلي فصل گذشته در ليگ عربستان مقام چهارم را بدست آورده گفت:" الاهلي باشگاهي است که هميشه هدفهاي بزرگ در سر دارد و در هر بازي براي پيروزي به ميدان مي‌رود. از اين تيم هميشه انتظار مي‌رود که برنده باشد و جامهاي قهرماني بدست بياورد. من مطمئنم که در اين تيم موفق مي‌شوم".

وقتي خبرنگار وبسايت کروات اشاره مي‌کند که برانکو تا کنون در سه کشور کرواسي، چين و ايران جام قهرماني ليگ را بدست آورده و اين فرصتي است که قهرماني در چهارمين کشور را تجربه کند، برانکو در پاسخ مي‌گويد:" بله هدف من هميشه قهرماني است و اين درباره الاهلي هم صادق است. از اين گذشته ما در مرحله دوم ليگ قهرمانان بازي مي‌کنيم. تنها حريف بزرگ ما الهلال است که مسابقات ما يکي از دربي‌هاي بزرگ عربستان به حساب مي‌آيد. من خوش‌بين هستم و ايمان دارم که با اين تيم به جامهاي قهرماني دست خواهيم يافت و حتي مي‌توانيم در ليگ قهرمانان آسيا موفق باشيم. من بي‌صبرانه منتظر اين چالش جديد و فصل جديد دوران مربي‌گري‌ام هستم"./ورزش سه

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 65 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم