پنج شنبه, 27 دی 1397
شناسه خبر:2310
به قلم احمدرضا روح اله زاد؛

روز نکبت و هفتادمین سال تاسیس رژیم صهیونیستی

  • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ بیست و پنجم اردیبهشت سالروز تاسیس رژیم صهیونیستی است، رژیمی که بر اساس یک توطئه استعماری و با حمایت قدرت‌های استعماری وقت مانند انگلیس و فرانسه و امریکا و بر پایه نقشه راهی که مشهور به «وعده بالفور» است؛ در سرزمین اسلامی فلسطین جعل شده است.

قدرت‌های استعماری که همچنان مشی استعماری خود را حفظ کرده‌اند و بر همین اساس حمایت از مولود مجعول خود را یک تکلیف راهبردی و در جهت تامین منافع استعماری خود در جهان اسلام می‌دانند. هفتاد سال پیش در چنین روزی رژیم صهیونیستی با عنوان اسرائیل در سرزمین فلسطین ایجاد شد. ایجادی که بر پایه قتل عام سازمان یافته فلسطینیان و با هدف پاکسازی نژادی در این سرزمین و جایگزین کردن مهاجران یهودی از اقصی نقاط دنیا در آن انجام گرفت. روزی که به واقع روز تلخ و فاجعه باری بود. فلسطینیان بسیاری کشته شدند و حدود 800 هزار فلسطینی در منطقه آواره شدند. روزی که نکبت بر ملت‌های اسلامی فراگیر شد.

نکبت تحمیلی رژیمی بر یکی از مقدس ترین بلاد اسلامی که قبله نخست اسلام و جایگاه معراج رسول اعظم(ص) است. نکبتی که بی‌تردید از غفلت و تکلیف ناشناسی جوامع اسلامی بر این جوامع مستولی شد. از زمان تاسیس اسرائیل در سرزمین قدسی فلسطین، جهان اسلام در ناامنی مستمر مستغرق است و نفاق و اختلاف و درگیری به پدیده شایع در جهان اسلام تبدیل شده است. شرایطی که موجب شده تا منابع و درآمدهای کشورهای منطقه کارکردی در جهت توسعه این کشورها نداشته باشند. ملت فلسطین اما در همه این سال‌ها ایستاده است و هرگز تن به پذیرش اشغال و سلطه صهیونیست‌ها نداده و از جهان اسلام تنها حمایت آنها را طلبیده است. حاصل این ایستادگی آزاد سازی باریکه غزه از اشغال و تحمیل شرایط مقاومت بر اشغالگران صهیونیست است.

ملت فلسطین در شرایطی گام به هفتادمین سال تسلیم ناپذیری در برابر اسرائیل می‌نهند که بالفور دیگری از سوی استعمارگران و برهبری شیطان بزرگ امریکا مطرح شده است. کلید اجرایی بالفور ثانی شناسایی قدس شریف به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت امریکا از تل آویو به این شهر تاریخی اسلام است و هدف اصلی وعده بالفوری ترامپ، حذف مقاومت از فلسطین و منطقه و تعریف مرزهای جدید بر پایه تفکیک و تجزیه کشورهای منطقه از ترکیه تا شمال افریقا و از مدیترانه تا افغانستان است. ملت فلسطین برای صیانت از هویت اسلامی سرزمین خود و صیانت از غیرت و شرف مسلمانان با راهپیمایی بازگشت گام بمیدان نهاده‌اند و با دستان خالی حماسه‌سرایی می‌کنند و در برابر ماشین جنگی اسرائیل و تنها از جهان اسلام انتظار حمایت دارند. حمایتی که اگر بود در هفتاد سال پیش و اگر نبود خیانت شریف حسین و یهودی زادگان سعود؛ اساسا اسرائیلی نبود و اگر نبود استمرار این خیانت در اخلاف شریف حسین و سعود، مسلمانان حج مضاعف بپا می‌کردند و در قدس شریف نماز وحدت در آن اقامه می‌داشتند. اگر نبودیم ما نسل کنونی در آن زمان تا وعده بالفور اجازه تحقق نیابد؛ اینک حاضریم و باید اجازه ندهیم تا بالفور ثانی محقق شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

تبلیغ طلایی

تبلیغ نقره ای

تبلیغ برنزی

تبلیغات سوما

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 143 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم