سه شنبه, 25 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3492

120 پرونده برای جبران خسارت‌های کشاورزان در گالیکش تهیه شد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ فرماندار گالیکش گفت: در سیل و رانش‌های اخیر بخش زیادی از اراضی کشاورزی این شهرستان دچار خسارت شد که تاکنون 120 پرونده برای دریافت غرامت تشکیل و به کارگروه استانی معرفی شد.

حسین مایلی عصر امروز در جلسه شورای کشاورزی گالیکش اظهار داشت: 120 پرونده برای جبران خسارت‌های سیل در این شهرستان به تصویب رسید و برای تأیید نهایی به کارگروه استانی ارسال شده است. وی افزود: در حوادث اخیر بخشی از جاده‌های بین مزارع در این شهرستان رانش خسارت دید که با همکاری سازمان جهاد کشاورزی این جاده‌ها در حال ترمیم و بازسازی است.

فرماندار گالیکش با اشاره به توزیع 26 تن بذر گواهی شده کلزا در این شهرستان گفت: امسال سطح زیرکشت کلزا در این شهرستان افزایش یافته است. در مجموع 19 هزار هکتار از اراضی این شهرستان زیرکشت گندم، جو و کلزا قرار گرفت. وی ادامه داد: چهار مرکز خرید در شهرستان آماده تحویل محصولات گندم و کلزا است و مشکلی برای خرید و انبار محصولات وجود ندارد. همچنین معاینه فنی 160 دستگاه کمباین برای جلوگیری از هدررفت محصولات کشاورزان انجام شده است.

مایلی افزود: با توجه به وقوع سیل در بسیاری از استان‌ها، خسارت‌های زیادی به مردم و دولت وارد. با این حال دولت برای اینکه بتواند بخشی از خسارت‌ها را جبران کند، اعتبار ویژه‌ای برای استان گلستان در نظر گرفت./خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 149 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم