دوشنبه, 06 خرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3180

نیاز 35 درصد از کلاس های درس گلستان به مقاوم سازی

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: 700 کلاس درس در استان که در حال حاضر از بخاری های نفتی استفاده می کنند، ظرف دو سال آینده با اعتبار 12 میلیارد تومان به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز می شوند.

احسان گوهری‌راد با حضور در دفتر ایسنا اظهار کرد: در سفر دی‌ ماه کاروان دولت تدبیر و امید به گلستان، 130 میلیارد تومان اعتبار در بخش آموزش و پرورش به تصویب رسید. شاید تنها دستگاهی باشیم که تمام موارد در نظر گرفته شده برای این سفر، مصوب شده باشد. وی بیان کرد:‌ این اعتبارات ظرف دو سال آینده برای ایجاد کلاس های جدید، استاندارد سازی وسایل حرارتی، تجهیز کارگاه های هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش، هوشمند سازی مدارس اختصاص می یابد. در این راستا 500 کلاس درس طی سال 98 و 99 با کمک خیرین مدرسه ساز در استان احداث خواهد شد. در این سفر مصوب شد که اختصاص اعتبار 300 کلاس درس از طریق تخریب و بازسازی در دستور کار قرار گیرد.

گوهری‌راد با اشاره به اینکه 35 درصد از کلاسهای درس استان نیاز به مقاوم سازی دارند، خاطرنشان کرد: ساخت این کلاس های جدید شاید همه نیازهای ما را مرتفع نکند، ولی حداقل از افزایش هر ساله کلاس های درس غیرمقاوم جلوگیری می کند. وی اظهار کرد: امسال خیرین مدرسه ساز 177 کلاس درس را در استان احداث کردند. خیرین در سال تحصیلی جاری 30 میلیارد تومان تعهد برای ساخت مدارس دارند و این کار در شهرهای مختلف در حال انجام است.

گوهری‌راد از همکاری بانک ها در ساخت مدارس تشکر کرد و گفت: آیت الله نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در استان نیز در ساخت مدرسه پیشگام هستند و تاکنون 5 مدرسه را ساخته و یا در حال ساخت دارند و صحبت هایی هم برای افزایش این تعداد به 14 مدرسه شده است. بنیاد برکت نیز اقدامات خوبی در استان داشته است. وی با تاکید بر ورود مدیران و ائمه جمعه و جماعات برای همکاری در جهت بکارگیری ظرفیت های مردمی، خاطرنشان کرد: در شهرستان مراوه تپه در گذشته کمک خیرین را در مدرسه سازی نداشتیم ولی با همت یک مدیر خوب در شهرستان در ایجاد هماهنگی، الان مراوه تپه به یکی از بهترین شهرستان های ما در کمک گرفتن از خیرین مدرسه ساز تبدیل شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان تصریح کرد: در نظر داریم همایشی را در تهران برگزار کنیم تا از ظرفیت گلستانی هایی که در خارج از استان هستند، برای کمک به آموزش و پرورش استفاده کنیم. وی تاکید کرد: اگر مدرسه استاندارد باشد، کیفیت آموزشی نیز افزایش می یابد./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 135 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم