شنبه, 26 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:566
فرماندار تالش در جمع خبرنگاران

هدف از اقتصاد مقاومتی اشتغال جوانان است

  • انداز قلم

به گزارش سوما نیوز؛ مهدوی تاکید کرد: در این برنامه ها قصد بالا بردن تعداد پروژه های افتتاح شده را نداریم و تنها پروژه های افتتاح خواهند شد که به اتمام رسیده و آماده بهره برداری همزمان باشند.

سید عیسی مهدوی فرماندار شهرستان تالش در نشست مطبوعاتی صبح امروز که به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی ایران برگزار شد نقش این دهه را یادآوری و جایگاه انقلاب، برکات و دستاوردهای آن را بیان کرد.

مهدوی در مورد جایگاه این دهه تصریح کرد: دهه فجر تنها یک جشن نیست بلکه بیان ارزشهای این انقلاب است و باید آن را به نسل جوان منتقل کنیم. وی افزود: بازگشت مقتدرانه ایران به صحنه قدرت در سایه دین محمدی، هدیه امام خمینی (ره) بود که دنیا را متوجه ایران کرد.

فرماندار تالش همچنین اضافه کرد: دشمنان نقشه های بسیاری برای مردم و جوانان ترسیم کرده بودند که وقوع انقلاب اسلامی موجب شد تا آنان پس از این رویداد تاریخی با ایثار به مدافعان ارزشها تبدیل شوند. این مقام دولتی مردم ایران را الگویی برای اخلاق در سطح جهان و خصوصا برای کشورهای منطقه بیان کرد. وی در ادامه وحشت استکبار از انقلاب اسلامی و روحیه تظلم خواهی مردم منطقه را از اثرات انقلاب اسلامی بیان کرد.

مهدوی محرومیت زدایی، توجه به زیرساخت ها، حل مشکلات مردم از قبیل تامین آب شرب، گازرسانی، برق رسانی، تامین اجتماعی و نظام سلامت را از جمله سیاست هایی ذکر کرد که در تمامی سالهای پس از انقلاب اسلامی مورد تاکید قرار گرفته و دولت در سخت ترین شرایط از آن غافل نشده است. وی در این بخش از سخنان خود به مشکلاتی که استکبار در طول سالهای گذشته برای کشور ایجاد نموده اشاره کرد که تحریمهای مختلف از آن جمله است.

فرماندار تالش در این رابطه گفت: دولت در زمان تحریمها چندین برابر کار کرده و به مردم خدمات رسانی کرده است. وی اقتدار دیپلماتیک دولت تدبیر و امید در مذاکرات هسته ای را متذکر شد و تصریح کرد: دولت با تدبیر خود مشکل را حل و آرامش را به کشور بازگرداند.

مهدوی اتمام هزاران پروژه نیمه تمام را مایه مباهات خواند که با سرعت به پایان رسیده است. وی رشد ۴۰ درصدی گازرسانی به روستاها و اتمام این پروژه در سال ۱۳۹۶ را از افتخارات دولت بیان کرد.

سید عیسی مهدوی ایجاد فضای کسب و کار، افزایش سرمایه گزاری داخلی و خارجی را از اقدامات موثر دولت در طول عملکرد مثبت خود خواند. وی ایجاد بستر اقتصاد مقاومتی و بهره گیری از ظرفیتهای شهرستان تالش از جمله سواحل دریا و کوهستان در زمینه گردشگری را خواستار شد.

مهدوی هدف از اقتصاد مقاومتی را اشتغال جوانان و افزایش دوام انقلاب اسلامی در مقابل هجوم دشمنان بیان کرد و افزود: اشتغال جوانان در منطقه کاری ممکن است که می تواند منجر به تولید نیز شود. وی در ادامه گفت: محرومیت نسبی بخش حویق در شهرستان تالش محسوس است که نگاه ویژه ای را می طلبد.

فرماندار تالش گفت: ۹۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۱ میلیارد و ۸۰۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بریا افتتاح و بهره برداری همزمان آماده و به مردم تالش تقدیم می شود. وی تاکید کرد: در این برنامه ها قصد بالا بردن تعداد پروژه های افتتاح شده را نداریم و تنها پروژه های افتتاح خواهند شد که به اتمام رسیده و آماده بهره برداری همزمان باشند.

 مهدوی راهپیمایی ۲۲ بهمن را اساس جمع بندی برنامه های این دهه و وفاداری مردم به انقلاب خواند و از همه مردم برای حضور در این رویداد دعوت به عمل آورد./دیارمیرزا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 88 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم