پنج شنبه, 31 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2963

راهپیمایی 22 بهمن در هفت نقطه تالش برگزار شد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ راهپیمایی 22 بهمن با شرکت گسترده مردم و مسئولان در هفت شهر هشتپر، اسالم، لیسار، خطبه سرا، حویق، چوبر و خاله سرای شهرستان تالش برگزار شد.

راهپیمایان در شهر هشتپر مرکز شهرستان تالش از ساعت 10 صبح دوشنبه از چهارراه سپاه تا مسجد جامع این شهر راهپیمایی کردند. مردم شیعه و سنی تالش با سردادن شعارهای الله اکبر خمینی رهبر، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آل سعود و خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست، فرارسیدن یوم الله 22 بهمن و چهل سالگی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان در اجتماع راهپیمایان تالش گفت: انقلاب اسلامی در دنیای امروز به عنوان فرهنگی ترین و موثرترین انقلاب در کنار انقلاب های دیگر شناخته می شود و مستضعفان جهان را امیدوار کرده و 22 بهمن، روز اقتدار ملت و غیرت انقلابی است.

حجت الاسلام ستار علیزاده افزود: امروز روز اتمام حجت با مسئولان انقلابی است که اختلافات را کنار بگذارند و مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مردم را حل کنند. وی ادامه داد: آمریکا و استکبار جهانی در چهل سال گذشته در زمینه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مشکلات زیادی را برای ما تحمیل کردند اما مردم بصیر ایران، با وحدت و حمایت از جمهوری اسلامی ایران، توطئه های دشمن را خنثی کردند.

وی بیان کرد: دکترین اسلامی، حاکمیت اسلامی، ارزش های دینی و عدل علوی در این چهل سال بر ایران حاکم شده و این امر از دستاوردهای بزرگ انقلاب است. مدیرکل اوقاف گیلان افزود: در این چهل سال، ایران تنها مقاوم در مقابل آمریکا و استکبار جهانی است و در زمینه های علمی، رتبه های اول و دوم جهان را کسب کرده ایم که قبل از انقلاب سابقه نداشته است.

در سایر شهرهای تالش نیز مقامات محلی با سخنرانی در جمع راهپیمایان، دستاوردهای انقلاب اسلامی را تشریح کردند و اجرای سرود دانش آموزی و آتش زدن آدمک و نماد استکبار از بخش های قابل ذکر آئین های راهپیمایی 22 بهمن در شهرستان تالش بود.

تالش با 200 هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در 110 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است./ایرنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 102 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم