پنج شنبه, 31 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2840

ریزش کوه در محور پونل- خلخال موجب اختلال در تردد شد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ سرهنگ حسین محمدپور افزود: ریزش کوه باعث مسدود شدن کامل محور پونل- خلخال شده و از اینرو، ساکنان این منطقه برای تردد مجبور به استفاده از یک راه روستایی می باشند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر، به غیر از محور پونل- خلخال تمامی محورهای استان باز است. وی با اشاره به تداوم بارش ها براساس پیش بینی هواشناسی خاطر نشان کرد: رانندگان از تردد های غیر ضروری در محورهای کوهستانی استان بپرهیزند؛ اما باتوجه به لغزنده بودن راهها در زمان بارش ها؛ احتیاط لازم را داشته باشند؛ چرا که آرامش در رانندگی و رعایت سرعت مطمئنه و قوانین راهنمایی و رانندگی نقش بسزایی در کاهش تصادفات و حوادث ناگوار دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان نیز گفت: با بارش شدید باران در نهم بهمن ماه، ریزش کوه در کیلومتر 38 محور پونل به سمت خلخال اتفاق افتاد که این ریزش ها به طور مستمر ادامه دارد و روزانه بین 300 تا 500 متر مکعب از ریزش ها پاکسازی می شود. محمد رضا نازک کار افزود: برای پاکسازی این مسیر دو دستگاه بولدوزر، یکدستگاه لودر، یکدستگاه بیل مکانیکی و سه دستگاه کامیون به کار گرفته شده است.


گیلان بیش از 10 هزار کیلومتر راه دارد که از این میزان، 9 هزار کیلومتر راه روستایی، 363 کیلومتر بزرگراه، 300 کیلومتر راه اصلی، یکهزار و 36 کیلومتر راه فرعی است. 475 نیروی راهدار با 288 ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین در راههای استان مستقر هستند.

بر اساس پیش بینی هواشناسی گیلان با شمالی شدن جریانات از روز گذشته ، شرایط برای ابرناکی، مه آلود بودن هوا، بارندگی و وزش باد (پاره ای نقاط گاهی شدید)، روند کاهش دما و احتمال رعد و برق تا فردا (دوشنبه) فراهم شده و طی امروز (یکشنبه) با توجه به تقویت ناپایداری ها، بارش ها در برخی نقاط استان از شدت بیشتری برخوردار است./ایرنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 94 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم