سه شنبه, 25 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:586

تجمع بزرگ «مدافعان حرم» در شهرستان صومعه سرا به مناسبت هفته بسیج

  • انداز قلم

به گزارش سومانیوز؛  فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا از برگزاری تجمع بزرگ« مدافعان حرم» به مناسبت هفته بسیج در شهرستان صومعه سرا خبر داد.

بر اساس این خبر،  سرهنگ کیا عاشوری در جلسه ستاد گرامیداشت هفته بسیج که عصر چهارشنبه در سالن جلسات فرمانداری صومعه سرا برگزار شد، اظهار کرد: بسیج یکی از شاهکارهای تاریخی حضرت امام خمینی (ره) است.

وی با اشاره به ۳۲ برنامه تدوین شده برای این هفته در سطح شهرستان، برگزاری تجمع بزرگ «مدافعان حرم» در میدان اصلی شهر را از شاخص ترین برنامه های این هفته اعلام کرد.

فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا در ادامه با اشاره به برخی از برنامه هفته بسیج شهرستان، تصریح کرد: پیاده روی بسیجیان از مصلی شهر تا مزار شهدای گمنام، بهره برداری از هفت واحد مسکن محرومان، استفاده از ظرفیت بسیج برای واکسینه کردن طیور در۵۰ روستای شهرستان، نشست های بصیرتی، فرهنگی، ورزشی و دیدار با خانواده شهدا بخشی از برنامه های این هفته است.

وی با بیان اینکه تشکیل بسیج مستضعفین محصول نوع نگاه امام راحل به مردم است، گفت: این نوع نگاه به مردم و تأثیرگذاری آنها از همان ابتدای حرکت امام خمینی (ره) در سال ۴۲ وجود داشت.

عاشوری بسیج را عامل نابودی اهداف و آرمان آمریکا در هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: حرکت بسیح نشأت گرفته از قیام عاشورای امام حسین (ع) بود.

وی به نقش تأثیرگذار بسیج در هشت سال دفاع مقدس و در سازندگی های بعداز آن اشاره و خاطرنشان کرد: امروز بسیاری از نیروهای مردمی در کشورهای مسلمان منطقه به ویژه عراق، سوریه و... از تفکر و روحیه جهادی بسیج تأثیرگرفته اند./مهر

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 101 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم