دوشنبه, 28 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3544

اجرای 120 پروژه آموزشی توسط نوسازی مدارس در گیلان

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیرکل نوسازی مدارس گیلان از اجرای 120 پروژه توسط این سازمان در استان خبر داد و گفت: در زمینه استاندارد سازی وسایل گرمایشی نیز اقداماتی انجام شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس گیلان ظهر یکشنبه در سفر شهرستانی به صومعه سرا برای بررسی وضعیت این حوزه در جلسه جمع بندی با سرپرست فرمانداری صومعه سرا که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: اداره کل نوسازی مدارس گیلان بر اساس رسالت این سازمان و بر اساس قانون اقداماتی همانند تخریب و بازسازی مدارس، پروژه‌های مشارکتی و مردمی، پروژه‌های مقاوم سازی و آسفالت مدارس و تجهیز مدارس جدید الاحداث را برای ادارات 34 گانه ادارات آموزش و پرورش استان انجام می‌دهد.

علی دقیق در ادامه با اشاره به اینکه در سال گذشته دو مدرسه شهید خلوص دهقانپور و شهید باهنر اباتر به مجموعه آموزشی صومعه سرا اضافه شده است، افزود: در سال 96 نیز از سوی این سازمان مدرسه 6 کلاسه آسیه به فضای آموزشی شهرستان صومعه سرا افزوده شده است.

دقیق با بیان اینکه در حال حاضر نیز 5 پروژه در شهرستان صومعه سرا در دست اجرا داریم، گفت: تمام تلاش دولت اتمام پروژه‌های در دست اجرا است. وی با اشاره به اجرای 120 پروژه از سوی اداره کل نوسازی مدارس گیلان در سطح استان، بیان کرد: دو پروژه شهرستان صومعه سرا در بهمن ماه امسال به بهره برداری می‌رسد.

مدیرکل نوسازی مداری گیلان همچنین در ادامه به اجرای پروژه‌ها آسفالت مدارس نیز اشاره و تصریح کرد: تاکنون 183 هزار متر مربع آسفالت مدارس در سطح استان گیلان انجام شده است که از این میزان 21 هزار متر مربع مربوط به شهرستان صومعه سرا است.

دقیق با اشاره به استاندارسازی گرمایشی مدارس، اظهار کرد: کار استاندارد سازی وسایل گرایشی 52 مدرسه در قالب 281 کلاس درس با 2 میلیارد و 200 میلیون تومان از سال از سال 90 تا 96 در صومعه سرا انجام شده است. وی با بیان اینکه در صومعه سرا تنها هشت مدرسه وجود دارد که از نفت برای گرمایش استفاده می‌کنند، افزود: بر اساس آمار 22 مدرسه گازی غیر ایمن در صومعه سرا وجود دارد.

مدیرکل نوسازی مدارس گیلان به افزایش اعتبارات پروژه‌های استانداردسازی گرمایشی از 20 به 50 درصد اشاره کرد و گفت: امسال 12 میلیارد اعتبار برای استانداردسازی وسایل گرمایشی مدارس پیش بینی شده بود که به 30 میلیارد افزایش یافته است.

سرپرست فرمانداری صومعه سرا در ادامه این جلسه با اشاره به حضور 12 مدیرکل در این شهرستان بر اساس ابلاغ استاندار گیلان، اظهار کرد: شهرستان صومعه سرا از نظر موقعیت جغرافیایی یکی از مهم‌ترین شهرستان‌های استان گیلان است. وی افزود: تعدد و پراکندگی سکونتگاه‌ها سبب شده آموزش و پرورش به واسطه اهمیتش در نقاط مختلف شهرستان حضور داشته باشد.

سید محمدی با تأکید بر اینکه به دلیل همین حضور گسترده نیازمند تأمین زیرساخت‌ها در حوزه آموزش و پرورش هستیم، گفت: در شهرستان مناطق محرومی وجود دارد که نیازمند ایجاد فضای آموزشی است./خبرگزاری مهر

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 55 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم